Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 1605/24

27.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz.U....

KIO 1587/24

27.05.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu
Meritum

Zamawiający – Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. L.B. w Inowrocławiu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługa kompleksowego utrzymania porządku, czystości i dezynfekcji, transportu wewnętrznego oraz czynności pomocniczych przy pacjencie w pomieszczeniach Szpitala Wielospecjalistycznego im dr. L.B. w Inowrocławiu” znak sprawy D-15/2024 ....

KIO 1517/24|KIO 1520/24|KIO 1531/24

27.05.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Wrocław w imieniu i na rzecz której działa EKOSYSTEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołujących interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez nich szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1615/24

27.05.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Meritum

W dniu 6 maja 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Print Flow Solutions M. Sianos spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o tytule „Usługa wydruku wraz z dzierżawą urządzeń i dostawą materiałów eksploatacyjnych dla Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi”, prowadzonym przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersyt...

KIO 1592/24

27.05.2024 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Odwołanie zasługuje na uwzględnienie....

KIO 1483/24

27.05.2024 wyrok
oddalone
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Rzeszowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 1555/24

27.05.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Koszalin
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1489/24

27.05.2024 wyrok
oddalone
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z art. 224 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia lub wynikającymi z odrębnych przepisów, zamawiający żąda od wykonawcy wyjaśnień, w tym złożenia dowodów w zakresie wyliczenia...

KIO 1673/24

27.05.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota
Meritum

W dniu 14 maja 2024 roku Zamawiający przekazał informację o wniesionym odwołaniu wraz z jego kopią i wezwaniem Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego drogą elektroniczną. Do postępowania odwoławczego, na dzień wydania postanowienia, nie zgłosił przystąpienia żaden z Wykonawców (termin na zgłoszenie przystąpienia upływał w dniu 17 maja 2024 r.). W dniu 24 maja 2024 r....

KIO 1611/24

27.05.2024 postanowienie
postanowienie
„Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A.
Meritum

Zamawiający – „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A., ul. ks. Piotra Ściegiennego 1, 78-100 Kołobrzeg, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa materiałów branży budowlanej do obiektów „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. przez 24 miesiące – postępowanie powtórzone”, numer referencyjny: DPZ.271.16.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 10.04.2024 r., nr 00279207....