Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 1723/24

11.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1823/24

11.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 1776/24

11.06.2024 postanowienie
postanowienie
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Zamawiający w dniu 22 maja 2024 r. (e-mailem) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia nie miało miejsca. W dniu 10 czerwca 2024 r. (e-mailem) Zamawiający poinformował Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, że uwzględnienia odwołanie w całości . Stwierdził, że: „(…)Zamawiający, zgodnie z żądaniem Odwołującego w dniu 10.06.2024 r....

KIO 1839/24

11.06.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie wykonawca BESTCAN Spółka Jawna T.F., J.R., P.F. z siedzibą w Warszawie zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. Przystąpienie spełniało warunki określone w art. 525 ust....

KIO 1802/24

11.06.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Daleszyce
Meritum

Zamawiający – Gmina Daleszyce – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Budowa infrastruktury sportowej i kulturalnej wraz z odnawialnymi źródłami energii . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 14 marca 2024 r. pod numerem 2024/BZP 00244401/01. W dniu 24 kwietnia 2024 r. wykonawcy J.T., W.L....

KIO 1743/24

11.06.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina i Miasto Koziegłowy
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Izba ustaliła następujący stan faktyczny: Zgodnie z rozdz....

KIO 1829/24

11.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa zwane dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: Podniesienie technologiczne SAP ERP 6.0 EhP8 do SAP S/4HANA i SAP BW do SAP BW/4HANA wraz z rozbudową narzędzi ‎ i funkcjonalności, zmianą modelu licencjonowania na subskrypcyjny i świadc...

KIO 1750/24

11.06.2024 postanowienie
postanowienie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 1717/24

11.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - j ednostka prowadząca postępowanie: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Zachodni w Poznaniu ( dalej: „Zamawiający”), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm....

KIO 1893/24

11.06.2024 postanowienie
postanowienie
WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego
Meritum

Zamawiający zawiadomił o wyborze oferty najkorzystniejszej w zadaniu nr 1 oraz odrzuceniu oferty Odwołującego w dniu 22 maja 2024 roku. Termin na złożenie odwołania został zatem zachowany. Kopia odwołania została prawidłowo przekazana Zamawiającemu, a Odwołujący uiścił wpis w wymaganej wysokości na rachunek UZP. Odwołanie nie zawierało braków formalnych. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpienia po żadnej ze Stron. Pismem z dnia 7 czerwca 2024 r....