Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 1845/24

18.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Apelacyjny w Szczecinie
Meritum

Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że odwołanie zostało wniesione w terminie, nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z pozostałych przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp. Wobec złożenia oświadczenia o cofnięciu odwołania, postępowanie odwoławcze podlegało umorzeniu....

KIO 1882/24

18.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Jarosław
Meritum

Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz....

KIO 1800/24

18.06.2024 wyrok
oddalone
Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 1854/24

18.06.2024 postanowienie
postanowienie
Związek Gmin nad Iłżanką
Meritum

Zamawiający: Związek Gmin nad Iłżanką Rynek 11, 27-100 Iłża prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn. „Zakup lamp hybrydowych na potrzeby oświetlenia miejsc obsługi ruchu turystycznego Związku Gmina nad Iłżanką” Numer referencyjny: 3/2024 nr ogłoszenia w OJ S 61/2024 26/03/2024 Data publikacji ogłoszenia 26.03.2024r....

KIO 1838/24

18.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Meritum

Zamawiający – Izba Administracji Skarbowej w Łodzi – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu „Nowoczesna technologia analizy danych w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi szansą na uszczelnienie polskiego systemu podatkowego i zwiększenia stabilności finansów UE”. Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne....

KIO 1938/24|KIO 1975/24

18.06.2024 postanowienie
postanowienie
Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie ul. Pileckiego 122, 02-281 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: ”Budowa instalacji fotowoltaicznej na obiektach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie (UCSiR) w ramach “Programu Rozwoju Fotowoltaiki Miejskiej”, podzielone na części, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 6 marca 2024 r....

KIO 1815/24

18.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Powiat Tomaszowski
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 1643/24|KIO 1651/24

18.06.2024 wyrok
oddalone
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawcy posiadają legitymację procesową w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp uprawniającą do ich złożenia.   BUDIMEX S.A. (Odwołujący w sprawie o sygn. akt: KIO 1643/24) w rankingu złożonych ofert zajął – drugie miejsce, w wypadku więc potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia.   SKANSKA S.A....

KIO 1965/24

18.06.2024 postanowienie
postanowienie
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienie po stronie Zamawiającego zgłosił wykonawca PROTE-Technologie dla Środowiska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu. Zgłoszenie przystąpienia spełniało warunki określone w art....

KIO 1804/24

18.06.2024 wyrok
oddalone
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 224 ustawy Pzp stanowi: 1. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymagani...