Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 2018/24

24.06.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital w Puszczykowie im. prof. S.T. Dąbrowskiego spółka akcyjna
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1953/24

24.06.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wesoła
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne, ponieważ czynność Zamawiającego z dnia 13 czerwca 2024 r. , polegająca na unieważnieniu wcześniejszej, skarżonej w odwołaniu czynności wyboru oferty najkorzystniejszej z dnia 28 maja 2024 r., unieważniła czynność będącą podstawą wniesienia odwołania. Wobec powyższego, w ocenie składu orzekającego, postępowanie odwoławcze stało się zbędne – przedmiot zaskarżenia przestał istnieć....

KIO 1973/24

24.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Meritum

Zgodnie z art. 520 pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem przez Izbę posiedzenia i rozprawy. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 2002/24

24.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 10 czerwca 2024 r. przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Eko-Sam Bis Sp. z o.o. z siedzibą w Jakubowie, Agromil Sp. z o.o. z siedzibą w Dziekanowie Nowym, KMM System Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej także: „Odwołujący”) wobec czynności odrzucenia oferty Odwołującego oraz czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w zakresie zadania nr 1 w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...

KIO 2001/24

24.06.2024 postanowienie
odrzucone
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę Comarch Polska S.A. W dniu 21 czerwca 2024 r....

KIO 2116/24

24.06.2024 postanowienie
postanowienie
Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku
Meritum

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. T.B. w Gdańsku z siedzibą ‎ w Gdańsku (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września ‎ 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, dalej: Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn.: „Budowa trzykondygnacyjnego budynku przeznaczonego na oddziały pobytu dziennego dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży”, znak sprawy Adm 6/2024, zwane dalej postępowaniem. Ogłoszenie o...

KIO 2004/24

24.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Rachanie
Meritum

Zamawiający – Gmina Rachanie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Przebudowa gminnego stadionu sportowego . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 2 maja 2024 r. pod numerem 2024/BZP 00309499/01. W dniu 10 czerwca 2024 r....

KIO 1903/24|KIO 1936/24

24.06.2024 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że wykonawca jest uprawniony do wniesienia odwołania, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy pzp. W ramach wykazania tego uprawnienia Odwołujący łącznie w odwołaniach powołał się na złożenie najkorzystniejszej oferty w zadaniach nr 3 i 6, a w zadaniu nr 4 drugiej pod względem kryteriów oceny ofert, co zresztą było niesporne....

KIO 2037/24

24.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W KOLBUSZOWEJ
Meritum

Zamawiający – MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W KOLBUSZOWEJ prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn. Budowa monitoringu wizyjnego w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 1760/24

24.06.2024 wyrok
oddalone
ENEA Operator sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawcy APATOR S.A. z siedzibą w Toruniu, Landis+Gyr Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Sagemcom Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia - Konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Politech Sp....