Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 2234/24

15.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwo...

KIO 2172/24

15.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który...

KIO 2167/24

15.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który...

KIO 2295/24

15.07.2024 postanowienie
postanowienie
Zarząd Zasobu Komunalnego Jednostka Budżetowa Gminy Wrocław
Meritum

Zamawiający – Zarząd Zasobu Komunalnego Jednostka Budżetowa Gminy Wrocław ul. św. Elżbiety 3, 50–111 Wrocław, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługi deratyzacji, dezynsekcji i dezynfekcji w nieruchomościach gminnych zarządzanych przez ZZK”, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 21 czerwca 2024 r. pod numerem 370078-2024, dalej zwane „postepowaniem”....

KIO 2164/24

15.07.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Centralny Zarząd Służby Więziennej w Warszawie
Meritum

W zakresie zarzutów nr 1 i 2 odwołania Izba uwzględniła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp w związku z tym, że zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Jak wynika z dokumentacji postępowania, w tym z protokołu nr 5/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r....

KIO 2361/24

15.07.2024 postanowienie
postanowienie
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę MGGP Spółka Akcyjna z siedzibą w Tarnowie. Izba ustaliła, iż Zamawiający w dniu 25 czerwca 2024 r. zawiadomił wykonawców w zakresie obu części zamówienia o dokonaniu wyboru oferty wykonawcy MGGP jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia....

KIO 2200/24

15.07.2024 wyrok
uwzględnione
Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 2282/24

15.07.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Związek Międzygminny „EKO SIÓDEMKA”
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 10 lipca 2024 r. odwołujący wykonawca Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Niedźwiadach, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Związek Międzygminny „EKO SIÓDEMKA” z siedzibą ‎ w Krotoszynie , pn....

KIO 2132/24

15.07.2024 wyrok
uwzględnione
Zakład Usług Technicznych spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zagórzu
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 2160/24

15.07.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....