Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 2325/24

19.07.2024 postanowienie
postanowienie
7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. kontradmirała profesora Wiesława Łasińskiego w Gdańsku
Meritum

Zamawiający – 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. kontradmirała profesora W.Ł. w Gdańsku – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Dowóz osób dializowanych do Stacji Dializ 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku i z powrotem do miejsca zamieszkania . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne....

KIO 2426/24

19.07.2024 postanowienie
postanowienie
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie
Meritum

Zamawiający – Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie – prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Robota budowlana polegająca na realizacji robót związanych z przebudową i remontem pomieszczeń II i III piętra, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie – Segment „A” w ramach zadania „Modernizacja infrastruktury wraz z doposażeniem Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-...

KIO 2356/24

19.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Lędziny
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu w związku z art. 521 ust.1 ustawy Pzp. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zamawiającego w piśmie z dnia 09/07/24 jego pkt 4: „ Kopia odwołania została przekazana wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu w dniu 08 lipca 2024r. elektronicznie, na adresy mailowe wskazane w złożonych ofertach oraz za pośrednictwem platformy e-Zamówienia”. Uwzględniając art....

KIO 2304/24

19.07.2024 postanowienie
postanowienie
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

W dniu 1 lipca 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy TPF spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) na czynność wyboru oferty najkorzystniejszej, zaniechanie wykluczenia wykonawcy MGGP spółka akcyjna z siedzibą w Tarnowie oraz zaniechanie odrzucenia oferty wykonawcy MGGP spółka akcyjna z siedzibą w Tarnowie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Pełnienie nadzoru nad realizacją robót oraz zar...

KIO 2207/24

19.07.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Rakoniewice
Meritum

Odwołanie zostało wniesione z brakiem formalnym w postaci niedołączenia pełnomocnictwa dla pełnomocnika wnoszącego odwołanie w przewidzianej przepisami PZP formie. Do odwołania wniesionego w formie elektronicznej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w art. 508 ust. 2 PZP, załączono skan pełnomocnictwa sporządzonego w formie pisemnej (pełnomocnictwo w postaci elektronicznej). Skan ten nie zawierał podpisu elektronicznego....

KIO 2292/24

19.07.2024 postanowienie
postanowienie
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

W dniu 1 lipca 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy BBF spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (dalej jako „Odwołujący”) na czynność odrzucenia oferty Odwołującego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Pełnienie nadzoru nad realizacją robót oraz zarządzanie Kontraktem pn.: „Budową/Rozbudową drogi krajowej S10 Szczecin – Piła” z podziałem na 3 części zamówienia Numer referencyjny: O.GD.D-3.2410.01.2023” (dalej jak...

KIO 2403/24

19.07.2024 postanowienie
postanowienie
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Meritum

Zamawiający – Województwo Kujawsko-Pomorskie, w imieniu i na rzecz którego działa Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Budowa wiaty magazynowej – hali środków do składowania materiałów sypkich dla RDW Toruń – w bazie Młyniec w systemie zaprojektuj i wybuduj . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne....

KIO 2244/24

19.07.2024 wyrok
oddalone
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 224 ustawy Pzp stanowi: 1. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymagani...

KIO 2262/24

19.07.2024 wyrok
uwzględnione
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi ‎ art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa”) skutkujących odrzuceniem każdego z odwołania. Odwołanie zostało złożone ‎ do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 28 czerwca 2024 roku od czynności z dnia ‎ 18 czerwca 2024 roku, a kopia zostały przekazana w ustawowym terminie Zamawiającemu, ‎ co zostało potwierdzone oraz wynika z akt sprawy odwoławczej. Izba ustaliła, że zostały...

KIO 2310/24

19.07.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
AMW SINEVIA sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....