Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 2485/24

08.08.2024 postanowienie
postanowienie
Skarb Państwa – Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Poznaniu
Meritum

W dniu 15 lipca 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Intaris spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o tytule „Zakup komputerów, laptopów, monitorów, wokand dla sądów apelacji poznańskiej”, prowadzonym przez Skarb Państwa – Dyrektora Sądu Apelacyjnego w Poznaniu (dalej jako „Zamawiający”) wobec treści dokumentów zamówienia. W dniu 29 lipca 2024 r. Zamawiający z...

KIO 2567/24

08.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 2505/24

08.08.2024 wyrok
uwzględnione
Sąd Okręgowy w Białymstoku
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący wykazał przesłanki skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił ZETO....

KIO 2566/24

08.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu
Meritum

W dniu 23 lipca 2024 roku Zamawiający przekazał Wykonawcom informację o wniesieniu odwołania oraz jego kopię za pośrednictwem poczty elektronicznej. W dniu 26 lipca 2024 roku wykonawca MMT IDEA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Tczewie, zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego....

KIO 2622/24

08.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM w Szczecinie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławc...

KIO 2577/24

08.08.2024 postanowienie
postanowienie
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu
Meritum

Analiza stanu faktycznego sprawy pozwala na wniosek, że na dzień rozpoznania odwołania, w związku z unieważnieniem przez Zamawiającego czynności wyboru oferty najkorzystniejszej zaskarżonej przedmiotowym odwołaniem, może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 2478/24

08.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego – Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, w trybie podstawowym bez negocjacji na świadczenie usług kompleksowego utrzymania czystości w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym na okres 23 miesięcy (nr postępowania: U-11/N/24), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 14.06.2024 r., S 115/2024 353236, wobec zaniechania czynności udostępnienia przedmiotowych środków dowodowych i uznania skuteczności ich zastrzeżenia jako tajem...

KIO 2702/24

08.08.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Lipnik
Meritum

W dniu 29 lipca 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe MAGNUS D.Ś., Ruda Strawczyńska 111, 25-067 Strawczyn zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Zagospodarowanie terenów zielonych w miejscowości Włostów. Numer referencyjny: ZP.271.3.2024 ”. Do odwołania nie dołączono: • dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania....

KIO 2675/24

08.08.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
Meritum

Szpital Wojewódzki im. dr. L.R. w Suwałkach (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. - dalej „ustawa Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa endoprotez, implantów ortopedycznych, systemów do stabilizacji kręgosłupa, materiałów zespalających złamania kości wraz z udostępnieniem instrumentarium”, numer referencyjny: 24/PN/WU/2024....

KIO 2511/24

08.08.2024 wyrok
oddalone
Zarząd Pałacu Kultury i Nauki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Warszawie
Meritum

Zgodnie z § 1 projektu umowy: 1. Przedmiotem Umowy są bieżące prace konserwacyjno-serwisowe, usuwanie usterek i awarii (dalej łącznie: „Serwis”) oraz przeglądy kwartalne (dalej: „Przeglądy”) systemów wskazanych poniżej, zainstalowanych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (dalej: „Obiekt”). Serwis i Przeglądy w Obiekcie będą dotyczyły systemów sygnalizacji pożaru NOTIFIER (SSP) oraz telewizji przemysłowej (CCTV), zwanych dalej łącznie: „Systemami”....