Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 2715/24

12.08.2024 postanowienie
odrzucone
Gmina Miasto Szczecin
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 2431/24

12.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
SZPITAL POWIATOWY IM. A. WOLAŃCZYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 2595/24

12.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Poczta Polska Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego zgłosił wykonawca T-Mobile Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Zgłoszenie spełniało warunki określone w art. 525 ust....

KIO 2661/24

12.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Jednostka Wojskowa nr 2063 w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Jednostka Wojskowa nr 2063 w Warszawie [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na zabezpieczenie uroczystości wojskowych w zakresie oprawy artystycznej widowiska jakim jest defilada z okazji Święta Wojska Polskiego i 104. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. w dniu 15 sierpnia 2024 r. na terenie m.st. Warszawy w zakresie zadań – części I, II, III, IV zamówienia (znak postępowania: 1401/11/2024 ). W dniu 29 lipca 2024 r. wykonawca L.T....

KIO 2514/24

12.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji we Wrocławiu
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „Nadbudowa łącznika dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA we Wrocławiu” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Nadbudowa budynku na potrzeby oddziału Anestezjologii i Intensywnej terapii w SP ZOZ MSWiA we Wrocławiu” oraz wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj – etap IV....

KIO 2652/24

12.08.2024 wyrok
oddalone
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Izba ustaliła, co następuje: W Rozdziale V ust. 1 pkt 1.4. SWZ Zamawiający określił następujące warunki udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej w odniesieniu do części 1 i 3: „1.4.1. dotyczy części nr 1 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał/wykon...

KIO 2546/24

12.08.2024 wyrok
oddalone
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACYJNE SPÓŁKA AKCYJNA
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 2542/24

12.08.2024 wyrok
oddalone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 2541/24

12.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Kostrzyn nad Odrą
Meritum

W dniu 19 lipca 2024 roku Zamawiający przekazał Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu informację o wniesieniu odwołania wraz z jego kopią oraz wezwaniem do przystąpienia do postępowania odwoławczego poprzez zamieszczenie na stronie internetowej prowadzonego postępowania. W dniu 22 lipca 2024 roku wykonawca Budimex S.A. z siedzibą w  Warszawie, zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego. Izba ustaliła, że zgłoszenie przystąpienia ww....

KIO 2754/24

12.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Niemodlin
Meritum

Gmina Niemodlin zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp” ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Niemodlin o numerze referencyjnym: IGK.271.6.2024, zwane dalej „postępowaniem”....