Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 2695/24

27.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, to jest odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba stwierdziła nieskuteczność przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wykonawcy NG AVIATION s.r.o z siedzibą w Bratysławie z powodu zgłoszenia przystąpienia po upływie terminu ustawowego na podstawie art....

KIO 2709/24

27.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku sprzeciwu Przystępującego co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 2925/24

27.08.2024 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 Im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Meritum

W dniu 13 sierpnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ALBIS MAZUR Sp. z o.o., ul. Stawiszyńska 10 lok. 2, 62-800 Kalisz zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawę sprzętu medycznego jednorazowego użytku. Wewnętrzny identyfikator: ZP/26/PN/2024.” ....

KIO 2929/24

27.08.2024 postanowienie
postanowienie
Lasy Państwowe Zakład Usług Leśnych we Wrocławiu
Meritum

W dniu 13 sierpnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie PHU Silesia Sp. j, ul. Oleska 133, 45-231 Opole zwanego dalej „Odwołującym”, ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Roboty przygotowawcze – Nadleśnictwo Oława, leśnictwa Janików, Oława. ZZ.270.4.2024.TPK ”. Do odwołania nie dołączono: • dowodu przekazania odpowiednio odwołania albo jego kopii zamawiającemu. Pismem z dnia 21 sierpnia 2024 r. na podstawie art....

KIO 2863/24

27.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie
Meritum

Zamawiający – Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Kompleksowa usługa prania pościeli i odzieży szpitalnej wraz z usługą prania i dzierżawą pościeli i odzieży operacyjnej oraz wdrożeniem systemu RFID”(Nr ZZP-344/40/2024). Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 30 lipca 2024 r. pod numerem: 456318-2024 W dniu 9 sierpnia 2024 r. wykonawca Praxima Krakpol Sp. z o. o....

KIO 2749/24|KIO 2752/24

27.08.2024 wyrok
uwzględnione
Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
Meritum

Izba stwierdziła, iż do postępowania odwoławczego w sprawie o sygn. akt KIO 2749/24 oraz KIO 2752/24 nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp....

KIO 2687/24

27.08.2024 wyrok
uwzględnione
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 roku, poz. 1605 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 29 lipca 2024 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 18 lipca 2024 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 2809/24

27.08.2024 wyrok
oddalone
Muzeum Zamkowe w Malborku
Meritum

Interes odwołującego w uzyskaniu zamówienia przez żądanie nakazania unieważnienia czynności odrzucenia jego oferty i unieważnienia czynności unieważnienia postępowania prowadzonego przez zamawiającego, jako materialnoprawna przesłanka wniesienia odwołania w rozumieniu art. 505 ustawy pzp, uznaje się za potwierdzony. Ustalono, że zamawiający podjął kwestionowane odwołaniem czynności w wyniku sygnalizacji dokonanej w piśmie z dnia 17 czerwca 2024 r....

KIO 2877/24

27.08.2024 postanowienie
postanowienie
Polskie Radio - Spółka Akcyjna w Warszawie w Likwidacji
Meritum

W dniu 12 sierpnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Impel S.A., ul. Antoniego Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Usługę utrzymania w czystości pomieszczeń biurowo-studyjnych w budynkach Polskiego Radia – Spółka Akcyjna w likwidacji....

KIO 2703/24|KIO 2713/24|KIO 2718/24

27.08.2024 wyrok
uwzględnione
Centrum Obsługi Administracji Rządowej w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołań, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie odwołujących INTARIS, GALAXY, SUNTAR interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez nich szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....