Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 2907/24

02.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. KS. B. Markiewicza
Meritum

Zamawiający – Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza w Brzozowie [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy wyrobów medycznych jednorazowego użytku (znak postępowania: Sz.SPOO.SZPiGM3810/34/2024). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 23 maja 2024 r. pod numerem 304158-2024. W dniu 12 sierpnia 2024 r....

KIO 2765/24

02.09.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 2852/24

02.09.2024 wyrok
uwzględnione
Polska Agencja Kosmiczna Oddział Terenowy w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 2889/24

02.09.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Poczta Polska S.A. Centrum Zamówień
Meritum

W dniu 29 sierpnia 2024 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu w całości wniesionego odwołania z wnioskiem na podstawie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp o umorzenie postępowania odwoławczego w całości. Stosownie do brzmienia powołanego wyżej przepisu prawa Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art....

KIO 2943/24

02.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego
Meritum

Zamawiający – Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Wymiana oświetlenia użytkowego w budynku Sali Widowiskowej i oświetlenia ewakuacyjnego w Centrum Konferencyjno-Noclegowym . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 7 maja 2024 r....

KIO 2868/24

02.09.2024 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Odwołującego, informacji z otwarcia ofert z dnia 29 maja 2024 r., wezwania Odwołującego przez Zamawiającego do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny z dnia 12 czerwca 2024 r., odpowiedzi Odwołującego na to wezwanie z dnia 20 czerwca 2024 r....

KIO 2766/24

02.09.2024 wyrok
uwzględnione
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług stałej obsługi prawnej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w zakresie prowadzonej przez Muzeum działalności statutowej. Zgodnie z Rozdziałem XV pkt 1 specyfikacji warunków zamówienia Wykonawca podaje cenę za realizację przedmiotu zamówienia w Formularzu Ofertowym, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ, na maksymalny okres trwania umowy (zamówienie podstawowe i opcja) tj. 30 miesięcy....

KIO 2827/24

02.09.2024 wyrok
oddalone
Miasto Grajewo
Meritum

Izba stwierdziła, że nie wystąpiła żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Do postępowania odwoławczego, w terminie przewidzianym w art. 525 ust....

KIO 3015/24

02.09.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Centrum Informatyki Resortu Finansów z siedzibą w Radomiu zwane dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: Dostawa urządzeń i oprogramowania dla sieci LAN do gmachu Ministerstwa Finansów o numerze: PN/42/24/INHB, zwane dalej „postępowaniem”....

KIO 2941/24

02.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy prz...