Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 3343/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 3347/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 3047/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 dalej: „ustawa Pzp”), w trybie w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn.: „Budowa budynku usługowego „Krakowskie Centrum Muzyki”, przy ul. Piastowskiej w Krakowie – II Etap” (nr postępowania 17/2024). Wartość zamówienia jest wyższa, niż progi unijne....

KIO 3295/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Meritum

zamawiający uwzględnił w części zarzuty przedstawione w odwołaniu, pozostałe zarzuty odwołujący cofnął, a przystępujący nie wniósł sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów tym samym hipoteza normy prawnej wynikającej art. 522 ust. 3 Pzp została spełniona – co uzasadniało umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie tego przepisu. Wobec powyższego orzeczono jak w pkt 1 postanowienia....

KIO 3362/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone
Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej
Meritum

W związku z dokonanymi czynnościami Zamawiającego po wniesieniu odwołania, polegającymi na dokonaniu unieważnieniu czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w dniu 23 września 2024 r. – postępowanie podlega umorzeniu w części co do zarzutów I-VI. W pozostałej części, tj. co do zarzutu VII, postępowanie podlega umorzeniu z uwagi na uwzględnienie odwołania w tej części przez Zamawiającego i brak sprzeciwu ze strony Przystępującego NEOMED. Zgodnie z art....

KIO 3292/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Markowa
Meritum

W dniu 9 września 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie złożone przez wykonawcę S. S. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą ELEKTRO -PROJEKT S. S. z siedzibą w Rybniku (dalej jako „odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa Pzp”) pn....

KIO 3334/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 15 000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Odwołujący ZARYS International Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Zabrzu przed terminem rozprawy, oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle brzmienia art....

KIO 3346/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Muzeum Historii Polski w Warszawie (dalej Zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U.2023.1605 z późn. zm.) (dalej Ustawa lub Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa wraz z montażem wyposażenia gastronomicznego do budynku Muzeum Historii Polski w Warszawie”; Numer Postępowania: RZP/3/PN/D/2024; Ogłoszenie: Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z dnia 23 lutego 2024 r., num...

KIO 3296/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Meritum

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych w Warszawie (dalej zwana: „Zamawiającym”) prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie pn.„Świadczenie usług utrzymania i rozwojowych Systemu Platforma Paliwowa” – nr referencyjny BZzp.261.4.2024, (dalej zwane: „postępowaniem”). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 24 maja 2024 r., pod numerem 308072-2024....

KIO 3341/24

30.09.2024 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa w ramach którego działa Zarząd Zielenim.st. Warszawy
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. z dnia 19 sierpnia 2024 r. dalej „PZP” lub „ustawa”) skutkujących odrzuceniem każdego z odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 13 września 2024 roku od czynności z 3 września 2024 roku, a kopia zostały przekazana w ustawowym terminie zamawiającemu, co zostało potwierdzone oraz wynika z akt sprawy odwoławcz...