Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 3504/24

14.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie
Meritum

25.09.2024 r. zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu informację o wniesieniu odwołania wraz z jego kopią za pośrednictwem platformy: e-zamówienia.gov.pl 27.09.2024 r. wykonawca Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane „INSPEC” sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. Izba ustaliła, że zgłoszenia przystąpienia ww. wykonawcy spełnia wymogi, określone w przepisach art. 525 ust....

KIO 3558/24

14.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Murów
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pod nazwą „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Murów” Numer sprawy: ZP.271.7.2024, dalej: „Postępowanie”. Odwołanie dotyczy Zadania nr 1. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 1 8 września 2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, Numer wydania Dz.U. S: 182/2024; Numer publikacji ogłoszenia: 561687-2024....

KIO 3387/24

14.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Radzymin
Meritum

Gmina Radzymin (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w Gminie Radzymin” (Numer referencyjny:  ZP.271.1.27.2024)” (dalej „postępowanie”). Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. -Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), zwanej dalej: „Pzp” lub „ustawa Pzp”....

KIO 3556/24

14.10.2024 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 3357/24|KIO 3371/24

14.10.2024 wyrok
uwzględnione
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę Voltar System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tychach – w sprawie o sygn. akt KIO 3357/24 oraz przez wykonawcę URKOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zabrzu – w sprawie sygn. akt KIO 3371/24....

KIO 3288/24

14.10.2024 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest wykonawcą biorącym udział w postępowaniu o to zamówienie publiczne. Do przedmiotowego postępowania odwoławczego przystąpienie w charakterze uczestnika postępowania, po stronie Zamawiającego, w ustawowym terminie, skutecznie zgłosił wykonawca Strabag Infrastruktura Południa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Przystępujący” )....

KIO 3541/24

14.10.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia pn. „Zakup aparatu cyfrowego RTG kostno-płucnego z zawieszeniem sufitowym lampy opublikowano w opublikowano w Dzienniku Urzędowym UE pod numerem: 424087-2024 z 16 lipca 2024 r. 20 września 2024 r. zamawiający opublikował wyjaśnienia treści SWZ. W dniu 30 września 2024 r. wykonawca PFMS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu wniósł odwołanie....

KIO 3505/24

14.10.2024 wyrok
oddalone
Gmina Wyry
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołanie nie podlega również odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała także, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, bowiem posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 3632/24

14.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PGE Dystrybucja S.A.
Meritum

Zamawiający – PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie, ul. Garbarska 21A, 20340 Lublin, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę modernizacji i wyposażenia stacji SN/nN w układy pomiarowe bilansowo-kontrolne zdalnego odczytu, wraz z uruchomieniem transmisji danych pomiarowych na terenie działania PGE Dystrybucja S.A....

KIO 3466/24

14.10.2024 wyrok
oddalone
TAURON Dystrybucja S.A.
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.). Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska stron i uczestnika postępowania....