Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 3976/24

14.11.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Baranów
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 3914/24

14.11.2024 wyrok
uwzględnione
Teatr Polski we Wrocławiu
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący , którego oferta ma najkorzystniejszą cenę i został wezwany do złożenia podmiotowych środków dowodowych w wypadku potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 3971/24

14.11.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Gorzów Wielkopolski
Meritum

Zgodnie z artykułem 568 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Z przesłanych dokumentów wynika, że Zamawiający unieważnił czynność wyboru oferty najkorzystniejszej oferty i dokonał kolejnych czynności w postępowaniu, w tym dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej ....

KIO 4026/24

14.11.2024 postanowienie
postanowienie
Powiat Chełmski
Meritum

W dniu 4 listopada 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Arkadis Sp. z o.o. S3 Sp. K., ul. Słoneczna 47, 38-120 Czudec zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją operacji pn. "Scalanie gruntów obrębu Olchowiec Kolonia, gmina Wierzbica, powiat chełmski, województwo lubelskie" – część nr 1. Numer referencyjny: OG.272.1.68.2024 ”....

KIO 3972/24

14.11.2024 wyrok
oddalone
Gmina Miasta Toruń
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. , poz. 1605 ze zm. ). Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w tym swz, ofertę Ergos Group Sp. z o.o....

KIO 3889/24

14.11.2024 wyrok
oddalone
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 4096/24

14.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu w związku z art. 521 ust.1 ustawy Pzp. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zamawiającego w piśmie z dnia 8/11/24 jego pkt 3: „ kopię odwołania przekazano w dniu 07-11-2024 r. za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego (...) wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie cz. 8 — potwierdzenie w załączeniu” . Uwzględniając art....

KIO 3890/24 | KIO 3980/24

14.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pod nazwą „Budową drogi krajowej S10 Szczecin – Piła” w podziale na 4 części”, nr postępowania: O.Sz.D-3.2410.1.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 25 marca 2024 r., nr ogłoszenia: 176132-2024....

KIO 3944/24

14.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie
Meritum

Zamawiający – Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie – Państwowy Instytut Badawczy Odział w Krakowie [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na usługę prania odzieży i bielizny szpitalnej oraz najem pościeli, fartuchów, ubrań chirurgicznych i prześcieradeł operacyjnych (znak postępowania: ZP-271-61/24)....

KIO 3945/24

14.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Intercity Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....