Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 4103/24

21.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Specjalistyczne Centrum Medyczne im. św. Jana Pawła II S.A.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że ‎ w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w...

KIO 4159/24

21.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Puławy
Meritum

Zamawiający – Miasto Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja hali sportowej MOSiR w Puławach”, numer referencyjny: BZP.271.7.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 12.07.2024 r., nr 135/2024 417572-2024. W dniu 07.11.2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy MAX-BUD G.P. sp....

KIO 4066/24

21.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Cmolas
Meritum

Zamawiający Gmina Cmolas prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Cmolas w roku 2025. ” Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 30 października 2024 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2024/BZP 00570742/01. 04 listopada 2024 roku Odwołujący Bioselect sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: - art. 134 ust....

KIO 4133/24

21.11.2024 postanowienie
postanowienie
Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Analiza stanu faktycznego sprawy pozwala na wniosek, że na dzień rozpoznania odwołania, w związku z unieważnieniem przez Zamawiającego czynności wyboru oferty najkorzystniejszej zaskarżonej przedmiotowym odwołaniem, może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....

KIO 4102/24

21.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołujący przed terminem rozprawy, oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle brzmienia art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 4199/24

21.11.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Zielonka
Meritum

Miasto Zielonka, (dalej: „Zamawiający”), prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi, pn.: „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce o salę gimnastyczną wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu” , numer postępowania WIZ.271.1.25.2024....

KIO 4006/24

21.11.2024 wyrok
uwzględnione
Powiat Miechowski – Starostwo Powiatowe w Miechowie
Meritum

Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia sformułował następujące zadania dla inspektora nadzoru dla obu zadań: - znajomość dokumentacji technicznej oraz treści umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą robót budowlanych dla nadzorowanego zadania - bieżąca kontrola na etapie opracowywania dokumentacji projektowej w zakresie zgodności dokumentów z Decyzją scaleniową oraz PFU nadzorowanego zadania - reprezentowanie Zamawiającego na budowie poprzez bieżącą kontrolę robót w zakresie ich zgodno...

KIO 3764/24|KIO 3792/24

21.11.2024 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołań, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołujących interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego. Izba postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w sprawie o sygn....

KIO 4038/24

21.11.2024 wyrok
oddalone
Gmina Kielce – Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach
Meritum

nie uzasadniały i nie dowodziły, że wykonawcy mieli świadomość tego, ‎ że jedynymi dopuszczonym dodatkowym, wspomagającym pompę ciepła rozwiązaniem jest wspomaganie urządzeniem zasilanym gazem ziemnym CNG. Okoliczność ta nie wynika ‎ w żaden sposób z postanowień punktu 5.1 OPZ, bowiem wskazanie, że zamawiający „preferuje” nie oznacza w żaden sposób, że zamawiający „dopuszcza jedynie” czy „wymaga” takiego rozwiązania jako wspomagającego pompę ciepła, bowiem preferowanie ‎ to przedkładanie czegoś...

KIO 3353/24

21.11.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Solec Kujawski
Meritum

W dniu 16 września 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Zakład Usługowy Emirex Sp. z o.o., ul. Długosza 89, 42-100 Kłobuck zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Bieżące utrzymanie nawierzchni gminnych dróg gruntowych i wzmocnionych na terenie Gminy Solec Kujawski w 2024 r. Numer referencyjny: WIPP.BZPiFZ.271.20.2024. ”....