Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 4372/24

29.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że  w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 4213/24

29.11.2024 postanowienie
postanowienie
Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca A.P.N. PROMISE S.A. z siedzibą w Warszawie w dniu ‎ 27 listopada 2024 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 12 listopada 2024 r. w postępowaniu ‎ o udzielenie zamówienia na „Odnowienie licencji Microsoft 365 lub dostawę oprogramowania równoważnego dla WSSE Katowice i PSSE województwa śląskiego na okres 36 miesięcy” Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięci...

KIO 4037/24

29.11.2024 wyrok
oddalone
Babiogórski Park Narodowy
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 4262/24

29.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Szaflary
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w przedmiocie pod nazwą: „Budowa geotermalnej sieci ciepłowniczej magistralnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Szaflary (nr postępowania 8/2024). Ogłoszenie o zamówieniu w sprawie umowy ramowej zostało opublikowane ‎ w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w 8 lipca 2024 roku r., pod numerem 405313-2024....

KIO 4162/24

29.11.2024 wyrok
uwzględnione
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Praga-Południe
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę EKO-ON Sp. z o.o. Wszystkie wymogi formalne związane ze zgłoszonym przystąpieniem zostały spełnione, a zatem należało uznać je za skuteczne....

KIO 4138/24

29.11.2024 wyrok
oddalone
Uniwersytet w Siedlcach
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła przesłanek do odrzucenia odwołania. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę NTT Technology Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, dalej jako: „Przystępujący”....

KIO 4230/24

29.11.2024 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Piechowice
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba wskazuje, że podczas posiedzenia przed Krajową Izbą Odwoławczą: 1. Odwołujący wycofał wniosek o przeprowadzenie dowodu polegającego na zobowiązaniu JUTA a.s....

KIO 4276/24

29.11.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie
Meritum

Zamawiający – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie – prowadzi postępowanie wykonawcze, pn. „Odnowienie licencji Microsoft 365 dla WSSE w Lublinie oraz PSSE w województwie lubelskim na okres 36 miesięcy”, znak sprawy: 3/2024/P/WSSE_Lublin. Og ł oszenie o zam ó wieniu w sprawie umowy ramowej zosta ł o opublikowane w Dzienniku Urz ę dowym Unii Europejskiej w dniu 1.08.2024 r., pod numerem 462578-2024 Numer wydania Dz.U. S: 149/2024. W dniu 16 listopada 2024 r....

KIO 4173/24

29.11.2024 wyrok
oddalone
Gmina Skoki
Meritum

Odwołujący przyjmuje ‎ za własne i w pełni adekwatne do niniejszego stanu faktycznego, w nawiązaniu ‎ do powyższego wskazując, że rolą wskazania instalacji w ofercie wykonawcy jest także ustalenie zgodności realizacji zamówienia z jego warunkami oraz przepisami ustawy. Wskazanie w treści deklaracji ofertowej Wykonawcy miejsc zagospodarowania odpadów stanowi odzwierciedlenie wymogu ustawowego wykreowanego na gruncie postanowień art. 6d ust. 1 i 4 pkt 5) u.c.p.g....

KIO 4399/24

29.11.2024 postanowienie
postanowienie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w  oparciu o art. 568 pkt 2) ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne ....