Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 4054/24

03.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Wleń
Meritum

Gmina Wleń zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie podstawowym, pn.: Budowa kanalizacji deszczowej ul. Wojska Polskiego we Wleniu ‎ i zapewnienie zrzutu do Bobru o numerze referencyjnym ZP.271.5.2024 , zwane dalej „postępowaniem”....

KIO 4382/24

03.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp. W dniu 28 listopada 2024 r. ( pismo z dnia 27 listopada 2028 r.) przed wyznaczoną rozprawą do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu....

KIO 4161/24

03.12.2024 wyrok
oddalone
Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 4310/24

03.12.2024 postanowienie
postanowienie
Poczta Polska spółka akcyjna
Meritum

W dniu 02 grudnia 2024 r. Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, z uzasadnienia którego wynikało, że w dniu 28 listopada 2024 r. Zamawiający dokonał unieważnienia czynności wybory oferty najkorzystniejszej dokonanej w dniu 08 listopada 2024 r. Jak również poinformował, że dokona powtórzenia czynności badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu. Izba ustaliła ponadto, iż w tym samym dniu tj. 28 listopada 2024r....

KIO 4303/24

03.12.2024 postanowienie
odrzucone
Sąd Apelacyjny w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca....

KIO 4451/24

03.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Rejonowy w Tychach
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Sąd Rejonowy w Tychach, w trybie podstawowym na kompleksową usługę ochrony osób i mienia realizowana przez koncesjonowanego wykonawcę w budynkach użytkowanych przez zamawiającego (nr postępowania: OG/2/2024/TP-US), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 11.09.2024 r., 2024/BZP 00495281/01, wobec czynności badania, oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej, wniesione zostało 27.11.2024 r....

KIO 4109/24

03.12.2024 wyrok
oddalone
Gmina Piaseczno – Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 4 listopada 2024 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia ‎ 25 października 2024 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 4088/24|KIO 4090/24

03.12.2024 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołań, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego 1 i Odwołującego 2 interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez nich szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 4163/24

03.12.2024 wyrok
oddalone
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba uznała, że podmiot Elektroinstalacje W.R. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim nie zgłosił skutecznie przystąpienia do postępowania odwoławczego. Ww. podmiot został wskazany jako zgłaszający przystąpienie do postępowania odwoławczego zarówno w zgłoszeniu przystąpienia przekazanym na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Zamówień Publicznych, jak i załączonym do niego piśmie....

KIO 4235/24

03.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Halinów
Meritum

Gmina Halinów ( dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „ Modernizacja oświetlenia w gminie Halinów”, numer referencyjny: ZP.271.21.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone 5 września 2024 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych, numer 2024/BZP 00487239. 8 listopada 2024 r....