Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 4210/24

06.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Agencja Rozwoju Przemysłu Spółka Akcyjna
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 4416/24

06.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Narodowe Muzeum Morskie
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 4353/24

06.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polska Agencja Kosmiczna
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej wskazany w treści złożonego odwołania. W aktach sprawy do wydania niniejszego postanowienia nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze stron....

KIO 4218/24

06.12.2024 wyrok
uwzględnione
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Zgłoszenie przystąpienia po stronie Zamawiającego złożył wykonawca Comtel Import-Eksport Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie....

KIO 4296/24|KIO 4317/24

06.12.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Piaseczno
Meritum

. W niniejszej sprawie odwołania nie zawierają braków formalnych oraz terminowo został uiszczony wpis w wymaganej wysokości. Nadto, nie podlegają odrzuceniu na podstawie art. 528 ustawy PZP. W świetle ustalonego stanu faktycznego sprawy należy Izba dokonała rozstrzygnięcia przedstawionego w sentencji wyroku. W zakresie zarzutów uwzględnionych przez zamawiającego, wobec związania izby tym oświadczeniem, odwołanie w tej części zostało umorzone....

KIO 4226/24

06.12.2024 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa - Sąd Rejonowy w Bełchatowie
Meritum

Zamawiający Skarb Państwa - Sąd Rejonowy w Bełchatowie prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o  udzielenie zamówienia pn. „Usługa utrzymania czystości ‎ wraz z zapewnieniem środków higienicznych oraz usługi gospodarczo-koserwatorskie ‎ w obiekcie i na terenie zewnętrznym Sądu Rejonowego w Bełchatowie przy ul. Okrzei 4”, ‎ nr referencyjny: A.261.5.2024. 18 października 2024 r....

KIO 4204/24

06.12.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów Pzp w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 10 października 2024 r....

KIO 4241/24|KIO 4246/24|KIO 4247/24|KIO 4250/24

06.12.2024 wyrok
oddalone
Gmina Halinów
Meritum

Odwołania nie zawierają braków formalnych. W pisy w prawidłowej wysokości zostały wniesione w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby Odwołujący w sprawach KIO 4241/24, KIO 4246/24, KIO 4247/24, KIO 4250/24 legitymują się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art....

KIO 4471/24

06.12.2024 postanowienie
postanowienie
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach
Meritum

Zamawiający – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Usługi ochrony mienia, ochrony fizycznej, dozoru, monitoringu – RZGW Gliwice . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 3 października 2024 r. pod numerem 595754-2024 ....

KIO 4192/24

06.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego zgłosił wykonawca FCC Podhale Spółka ‎ z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Nowym Targu....