Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 4387/24

10.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie
Meritum

Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku sprzeciwu Przystępującego co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 4365/24

10.12.2024 postanowienie
postanowienie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Meritum

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z siedzibą w Warszawie , (dalej: „Zamawiający” ) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy pn.: „Zakup sprzętu komputerowego do informatyki śledczej”, znak: BF-2.262.31.2024, w podziale na części. Przedmiotowe postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz....

KIO 4423/24

10.12.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny
Meritum

W dniu 03 grudnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo Odwołującego , z uzasadnienia którego wynikało, że w dniu 03 grudnia 2024 r. Zamawiający dokonał unieważnienia czynności wyboru najkorzystniejszej ofert z dnia 13 listopada 2024 r. oraz poinformował o przystąpieniu do powtórzenia czynności badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu. Na tej podstawie Odwołujący wniósł o umorzenie postępowania odwoławczego. W dniu 09 grudnia 2024 r....

KIO 4442/24

10.12.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Świętajno
Meritum

W dniu 27 listopada 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ETO SYSTEM Sp. z o.o., ul. Towarowa 13, 10-46 Olsztyn zwanego dalej „Odwołującym”, ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Modernizację infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Świętajno. Numer referencyjny: Te.271.2.8.2024, ”. Do odwołania nie dołączono: • dowodu przekazania odpowiednio odwołania albo jego kopii zamawiającemu. Pismem z dnia 2 grudnia 2024 r....

KIO 4498/24

10.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Skarżysko-Kamienna
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 1 ustawy PZP: „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca....

KIO 4453/24

10.12.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Wierzchlas
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy PZP Izba umarza postępowania odwoławcze, ‎ w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie przesłanej dokumentacji postępowania przetargowego oraz informacji i dokumentów powstałych już po dniu zainicjowania postępowania odwoławczego ustaliła, że w trakcie trwania postępowania odwoławczego w tej sprawie wykonawca W.S....

KIO 4401/24

10.12.2024 wyrok
uwzględnione
Powiat Węgrowski
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 4349/24

10.12.2024 postanowienie
postanowienie
Jednostka Wojskowa nr 6021 w Warszawie
Meritum

Jednostka Wojskowa nr 6021 w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), (zwanej dalej: „Pzp” lub „ustawa Pzp) w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „ Remont budynku koszarowo - szkoleniowego nr 27, ogólnobudowlany budynku 122, obiektów placu musztry wraz z budową obiektów małej architektury oraz przebudo...

KIO 4419/24

10.12.2024 postanowienie
postanowienie
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 9 grudnia 2024 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu ‎ 25 listopada 2024 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi wraz ze wszystkimi elementami na drog...

KIO 4370/24

10.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A.
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego wskazana w art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z tym przepisem w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żad...