Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 4543/24

18.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto i Gmina Szczawnica
Meritum

Miasto i Gmina Szczawnica zwane dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. ‎ z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Zagospodarowanie odpadów komunalnych odbieranych przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczawnicy w okresie od dnia 01 stycznia 2025 r. do dnia 31 grudnia 2025 r....

KIO 4533/24

18.12.2024 postanowienie
postanowienie
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – Urząd Dzielnicy Wawer
Meritum

Zgodnie z artykułem 568 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Z przesłanego dokumentu w postaci informacji o unieważnieniu czynności wyboru najkorzystniejszej oferty wynika, że Zamawiający unieważnił czynność wyboru oferty najkorzystniejszej oraz poinformował, że przystąpi do ponownego badania i oceny ofert, w tym oferty Przystępu...

KIO 4475/24

18.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Apelacyjny w Krakowie
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 4383/24

18.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Chorzów
Meritum

25 listopada 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej Alba spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Chorzowie (dalej jako „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o tytule „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych i tzw....

KIO 4347/24

18.12.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Tarłów
Meritum

W dniu 17 grudnia 2024 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu odwołania z wnioskiem o zwrot uiszczonego wpisu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art....

KIO 4474/24

18.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Sąd Apelacyjny w Krakowie reprezentowany przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 4489/24

18.12.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Dąbrowa Tarnowska
Meritum

Należy wskazać, że w związku z unieważnieniem przez zamawiającego zaskarżonej przez odwołującego czynności, a to czynności odrzucenia oferty odwołującego oraz w związku z przystąpieniem przez zamawiającego do powtórzenia czynności badania i oceny ofert, postępowanie odwoławcze stało się bezprzedmiotowe w całości, gdyż brak już jest czynności, do której odwołujący odnosi się w odwołaniu. Zgodnie z art....

KIO 4444/24

18.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 17 w Gliwicach
Meritum

W dniu 27 listopada 2024 r. wykonawca CELMAR sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu (dalej: „Odwołujący”) wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wobec czynności i zaniechań zamawiającego: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 17 w Gliwicach w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn. „Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 17 w Gliwicach....

KIO 4446/24

18.12.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Osielsko
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę Agencja Inwestycyjna TERRA Sp. z o.o. i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu....

KIO 4430/24

18.12.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Bochnia
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....