Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 4787/24

08.01.2025 postanowienie
postanowienie
Gmina Wieprz
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp „Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (…) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne”. Z godnie z tym przepisem podstawą do umorzenia postępowania jest stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował jednak, o jakie sytuacje chodzi....

KIO 4866/24

08.01.2025 postanowienie
postanowienie
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA
Meritum

Zamawiający – Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Świadczenie usługi dozorowania i ochrony fizycznej osób i mienia na potrzeby Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA”. 23 grudnia 2024 roku, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: ‎ 1) Security Emporio sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu, 2) Emporio sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 3) Vigor Security sp....

KIO 4721/24

08.01.2025 postanowienie
postanowienie
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 4686/24

08.01.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Płaska
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Czynność stanowiąca podstawę do wniesienia odwołania to czynność zamawiającego z dnia 5 grudnia 2024 r. Czynnością tą zamawiający dokonał po raz pierwszy wyboru oferty konsorcjum GILMERA jako najkorzystniejszej....

KIO 4830/24

08.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim
Meritum

Zamawiający – Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Zakup ‎ i dostawa preparatów dezynfekcyjnych - powtórzenie”. 23 grudnia 2024 roku, wykonawca Bialmed sp. z o.o., ul. Kazimierzowska 46/48/35; 02-546 Warszawa (dalej „ odwołujący ”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 7 500,00 zł....

KIO 4865/24

08.01.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Dolnośląskie – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający po wniesieniu odwołania unieważnił zaskarżone czynności oraz zobowiązał się do ponownego przeprowadzenia badania i oceny ofert, w tym oferty Odwołujących, co oznacza że de facto (choć nie de iure w rozumieniu art. 522 ust. 1 ustawy pzp) uwzględnił zarzuty odwołania i uczynił zadość skorelowanym z nim żądaniom....

KIO 4666/24

08.01.2025 wyrok
oddalone
Aplikacje Krytyczne Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Euvic S.A. oraz yarrl S.A. z siedzibą lidera w Gliwicach....

KIO 4798/24

08.01.2025 wyrok
uwzględnione
Fabryka Wody sp. z o.o.
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 109 ust....

KIO 4778/24

08.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Sąd Rejonowy w Chorzowie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Sąd Rejonowy w Chorzowie, w trybie podstawowym na stałą i bezpośrednią ochronę fizyczną osób i mienia wraz z monitorowaniem sygnałów alarmowych i interwencyjnych (nr postępowania OG.261.12.2024), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 07.11.2024 r., 2024/BZP 00582605, wniesione zostało 16.12.2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie: ERA Sp. z o.o....

KIO 4670/24

08.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa – Krajowa Informacja Skarbowa
Meritum

Zamawiający Skarb Państwa - Krajowa Informacja Skarbowa prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest „Dostawa wraz z montażem klimatyzatorów, wykonanie niezbędnych instalacji i dokumentacji powykonawczej w budynku Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej." Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2024/BZP 00555285/01. Odwołujący: Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia Konsorcjum: Clima-Energy sp....