Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

34 orzeczeń w bazie

KIO 4883/24

21.01.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp „Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (…) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne”. Z godnie z tym przepisem podstawą do umorzenia postępowania jest stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował jednak, o jakie sytuacje chodzi....

KIO 4877/24

21.01.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Piaseczno - Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 5044/24

21.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Sanok
Meritum

Wobec ustalenia, że Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty podniesione w odwołaniu oraz braku zgłoszenia przez uczestnika postępowania EUROPEL ENERGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Korczynie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 4940/24

21.01.2025 postanowienie
postanowienie
Gmina Pieńsk
Meritum

W dniu 27 grudnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ASTEL-Przewóz osób A.S., ul. Wilcza 35, 59-970 Zawidów zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Świadczenie usług przewozowych dla uczniów z niepełnosprawnościami z terenu gminy Pieńsk do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zgorzelcu....

KIO 4935/24

21.01.2025 postanowienie
postanowienie
Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
Meritum

W dniu 24 grudnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie NeoEnergetyka Sp. z o.o., ul. Kleszczowa 15A, 02-485 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja siedziby Urzędu Dzielnicy przy al....

KIO 4888/24

21.01.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Wrocławska
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 ustawy Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynność w postępowaniu o udzielenie zamówienia , zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust....

KIO 4881/24

21.01.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Koszalin
Meritum

Gmina Miasto Koszalin , zwane dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Odbiór odpadów komunalnych z terenów Gmin: Koszalin, Będzino, Bobolice, Manowo, Polanów, Sianów”....

KIO 4928/24

21.01.2025 postanowienie
postanowienie
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki
Meritum

W dniu 24 grudnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Tronus Polska Sp. z o.o., ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawę instrumentów muzycznych na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia ‎ im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze....

KIO 4812/24

21.01.2025 postanowienie
umorzone
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Św. Jana Pawła II w Krakowie
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca Kolumna Transportu Sanitarnego TRIOMED Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie w dniu 15 stycznia 2025 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 19 grudnia 2024 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Świadczenie usług w zakresie transportów ambulansem pacjentów Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II”....

KIO 4925/24

21.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Politechnika Warszawska
Meritum

Zamawiający – Politechnika Warszawska w Warszawie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. ,,Usługi ogrodnicze- okrzesywanie i pielęgnacja drzew na terenach jednostek Politechniki Warszawskiej’’ nr postępowania ZP.U.LW.77.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2024/BZP 00599431/01 z dnia 18 listopada 2024 roku. W dniu 24 grudnia 2024 r. wykonawca M.K....