Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 6/25

23.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 PZP w przypadku uwzględnienia przez Zmawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 5046/24

23.01.2025 postanowienie
postanowienie
Gmina Księżpol
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie ż...

KIO 4832/24

23.01.2025 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Szczecin – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 4921/24

23.01.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Oborniki - Urząd Miejski w Obornikach
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 lub 20 01 08 (bioodpadów) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych z terenu Gminy Oborniki w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2026 r.”, nr ref.: ROS.271.24.2024 opublikowano 11 października 2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2024/S 191-587891, 2024/S 199-613936. 11 grudnia 2024 r....

KIO 5019/24

23.01.2025 postanowienie
postanowienie
Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie
Meritum

W dniu 30 grudnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Konsorcjum: „Izan +” Sp. z o.o., Naprzód Hospital Sp. z o.o., ul. Żabiniec 46, 31-215 Kraków zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Świadczenie usług w zakresie utrzymania prawidłowego stanu sanitarno-higienicznego w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarnowie....

KIO 20/25

23.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Finansów
Meritum

Ministerstwo Finansów (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbiórka i utylizacja Lokalizacji Infrastruktury Przydrożnej Krajowego Systemu Poboru Opłat ”, numer referencyjny: R/049/23/DPO/G. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 27 grudnia 2023 r....

KIO 5015/24

23.01.2025 postanowienie
postanowienie
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Meritum

W dniu 30 grudnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Tronus Polska Sp. z o.o., ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawę pralnic i maszyn do suszenia na potrzeby Domów Studenta Politechniki Bydgoskiej. Numer referencyjny: RZP.243.56.2024.” Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania....

KIO 14/25

23.01.2025 postanowienie
postanowienie
Ministerstwo Finansów
Meritum

Ministerstwo Finansów (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbiórka i utylizacja Lokalizacji Infrastruktury Przydrożnej Krajowego Systemu Poboru Opłat ”, numer referencyjny: R/049/23/DPO/G. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 27 grudnia 2023 r....

KIO 4938/24

23.01.2025 wyrok
oddalone
28 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Siedlcach
Meritum

Treść dokumentów wchodzących w skład dokumentacji postępowania, na które powoływał się Odwołujący uzasadniając podniesione zarzuty, nie była pomiędzy stronami sporna. Należy przyznać, że Zamawiający, przedstawiając wyjaśnienia do SWZ (pismo z 29 listopada 2024 r.), w odpowiedzi na pytanie: „Pytanie nr 13: Czy Zamawiający dopuszcza zatrudnianie osób niepełnosprawnych?...

KIO 4934/24

23.01.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Pomorskie Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....