Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

20 orzeczeń w bazie

KIO 9/25

24.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej
Meritum

Zamawiający Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320 dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie pn. „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Bielsku-Białej (wraz ze strefą obsługi pasażerskiej)” w ramach zadania pn....

KIO 17/25

24.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Narodowy Bank Polski
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 4912/24

24.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Województwo Wielkopolskie
Meritum

W dniu 21 stycznia 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 4946/24

24.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Kolbuszowa
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołujący przed terminem rozprawy wyznaczonym na dzień 22 stycznia 2025 r., oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle brzmienia art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 4924/24

24.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 77/25

24.01.2025 postanowienie
postanowienie
Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie
Meritum

Zamawiający – Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Kompleksowa usługa prania wraz z wdrożeniem systemu RFID lub równoważnego urządzenia innego systemu do obsługi automatycznej identyfikacji asortymentu . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr 661715-2024. Konsorcjum: Citonet-Śląski Sp. z o.o....

KIO 4956/24

24.01.2025 wyrok
uwzględnione
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Mazowsze Centrum spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wieliszewie
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 19 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”). w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp.. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 30 sierpnia 2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 521807-2024....

KIO 4843/24

24.01.2025 wyrok
uwzględnione
Politechnika Łódzka
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 26 września 2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 580555-2024....

KIO 4728/24

24.01.2025 wyrok
oddalone
Gmina Bytom
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Izba stwierdziła ponadto, że odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP, w szczególności na podstawie art. 528 pkt 6 PZP. Zgodnie z powołaną podstawą prawną, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołujący nie przekazał zamawiającemu odpowiednio odwołania albo jego kopii, zgodnie z art. 514 ust. 2 PZP....

KIO 4815/24

24.01.2025 wyrok
oddalone
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty wykonawcy konkurencyjnego, informacji z otwarcia ofert, wezwania do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny z dnia 21 listopada 2024 r., wyjaśnień wykonawcy wraz z zastrzeżeniem tajemnicy przedsiębiorstwa z dnia 25 listopada 2024 r., informacji o wyborze najkorzystniejszych ofert z dnia 10 grudnia 2024 r., odp...