Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

30 orzeczeń w bazie

KIO 4959/24

27.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 124/25

27.01.2025 postanowienie
postanowienie
Sąd Okręgowy we Wrocławiu
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy PZP Izba umarza postępowania odwoławcze, ‎ w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Krajowa Izba Odwoławcza na podstawie dokumentacji zgromadzonej w aktach sprawy odwoławczej ustaliła, że w trakcie trwania postępowania odwoławczego w tej sprawie Zamawiający w dniu 14 stycznia 2025 r....

KIO 106/25

27.01.2025 postanowienie
postanowienie
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienia nie zgłosił żaden wykonawca. W piśmie z 24 stycznia 2025 r....

KIO 78/25

27.01.2025 postanowienie
postanowienie
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienie po stronie zamawiającego zgłosił wykonawca PAUL HARTMANN POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ‎ z siedzibą w Pabianicach, dalej: „ przystępujący ”....

KIO 4960/24

27.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Mazowsze Centrum Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wieliszewie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne ‎ i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie ‎ z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia ‎ i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 41/25

27.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Stadion Śląski w Chorzowie
Meritum

Stadion Śląski w Chorzowie , zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), zwanej dalej „ustawą PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „zapewnienie zabezpieczenia medycznego na potrzeby imprez organizowanych na Stadionie Śląskim w Chorzowie w latach 2025/2026 r. ”....

KIO 70/25

27.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca....

KIO 5035/24 | KIO 5052/24

27.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Szczytno
Meritum

Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Zakup biletów miesięcznych dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Szczytno dojeżdżających do placówek oświatowych w 2025 roku”; numer referencyjny: RR.PFZ.271.29.2024 ; Ogłoszenie o zamówieniu Biuletyn Zamówień Publicznych: nr 2024/BZP 00582377 data ogłoszenia 07.11.2024r. Zamawiający przesłał wykonawcom w dniu 02.01.2025r....

KIO 4944/24

27.01.2025 wyrok
oddalone
12 Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Izba ustaliła, że zgodnie z pkt 3.2....

KIO 4982/24

27.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina – Miasto Płock
Meritum

Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320), w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz....