Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 4902/24

28.01.2025 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa – Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Meritum

Podnoszone w odwołaniu zarzuty nie podlegają uwzględnieniu. Odwołujący - "SARINŻ" Sp. z o.o. z/s w Warszawie w odwołaniu wskazał na naruszenie: 1) art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp z uwagi na niezasadne odrzucenie oferty wykonawcy Sarinż z z powodu złożenia oferty niezgodnej z warunkami zamówienia, co objawiać się miało wyceną w ofercie pozycji nr 47 – „Budowa bypassów torowych” (Branża konstrukcyjno – mostowa – budowa tunel); (2) art. 226 ust....

KIO 44/25

28.01.2025 postanowienie
postanowienie
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie
Meritum

Zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp „Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia w przypadku (…) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne”. Z godnie z tym przepisem podstawą do umorzenia postępowania jest stwierdzenie przez Izbę, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Ustawodawca nie doprecyzował jednak, o jakie sytuacje chodzi....

KIO 80/25

28.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mielec
Meritum

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mielec (dalej: „ Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na w ykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Mielec w roku 2025, numer postępowania: SAIiR.270.6.07.2024. Zamówienie zostało podzielone na pakiety....

KIO 4821/24

28.01.2025 wyrok
oddalone
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 150/25

28.01.2025 postanowienie
postanowienie
Uniwersytet w Białymstoku
Meritum

16.01.2025 r. zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu informację o wniesionym odwołaniu wraz z jego kopią za pośrednictwem Platformy zakupowej zamawiającego. 19.01.2025 r. wykonawca - Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy z siedzibą w Białymstoku - zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego....

KIO 105/25

28.01.2025 postanowienie
postanowienie
Dom Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach
Meritum

Zamawiający – Dom Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach – prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Zakup i dostawa pielucho-majtek, majtek, wkładek urologicznych oraz podkładów na potrzeby mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 17 grudnia 2024 r. pod numerem 2024/BZP 00657398/01....

KIO 128/25

28.01.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
POLREGIO S.A.
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 22 stycznia 2025 r. odwołujący wykonawca Public Transport Service sp. z o.o., Al. Solidarności 75/26; 00-090 Warszawa , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego POLREGIO S.A., ul. Kolejowa 1; 01-217 Warszawa , pn....

KIO 4908/24

28.01.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rajgród w Tamie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołanie nie podlega również odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała także, że Odwołujący są uprawnieni do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, bowiem posiadają interes w uzyskaniu zamówienia i mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 136/25

28.01.2025 postanowienie
odrzucone
Gmina Byczyna
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na zakup sprzętu, oprogramowania i usług do poprawy cyberbezpieczeństwa w ramach projektu: „Cyberbezpieczna Gmina Byczyna” w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” – etap I (OŚ.271.22.2024) zostało ogłoszone w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2024 - 00649997. 9 stycznia 2025 r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 14 stycznia 2025r....

KIO 59/25

28.01.2025 postanowienie
postanowienie
Gmina Miechów
Meritum

Zamawiający – Gmina Miechów, ul. H. Sienkiewicza 25, 32-200 Miechów, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych Gminy i Miasta Miechów”, numer referencyjny: ZP.271.27.24. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 24.10.2024 r., nr 208/2024 646211-2024. W dniu 07.01.2025 r....