Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 143/25

04.02.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna we Wrocławiu
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 3 lutego 2025 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO 63/25

04.02.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający” lub „PKP PLK”) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą: „Zaprojektowanie i wykonanie robót na linii kolejowej C-E 20 na odcinku Czachówek Wschodni – Pilawa wraz z mostem na Wisłą” (Numer referencyjny: 9090/IRZR2/19506/05550/24/P,...

KIO 111/25|KIO 112/25|KIO 130/25

04.02.2025 postanowienie
postanowienie
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Meritum

ponownym badaniem objęta zostanie również kwestia zasadności zastrzeżenia przez wykonawców części dokumentów jako tajemnicy przedsiębiorstwa oraz wszystkie czynności, które stanowiły podstawy faktyczne odwołań. ‎ Z tego względu Izba doszła do przekonania, że zaistniały przesłanki do umorzenia podstępowania na podstawie art....

KIO 207/25

04.02.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Dzielnica Włochy Miasta Stołecznego Warszawy
Meritum

Dzielnica Włochy Miasta Stołecznego Warszawy z siedzibą w Warszawie (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji o wartości poniżej progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej „ustawa Pzp” pn....

KIO 148/25

04.02.2025 postanowienie
postanowienie
Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze Spółka z o. o.
Meritum

Należy wskazać, że w związku z unieważnieniem przez zamawiającego zaskarżonej przez odwołującego czynności, a to czynności unieważnienia postępowania oraz w związku z przystąpieniem przez zamawiającego do powtórzenia czynności badania i oceny ofert, postępowanie odwoławcze stało się bezprzedmiotowe w całości, gdyż brak już jest czynności, do której odwołujący odnosi się w odwołaniu. Zgodnie z art....

KIO 215/25

04.02.2025 postanowienie
postanowienie
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie
Meritum

unieważnienie czynności unieważnienia postępowania przetargowego z dnia 10 stycznia 2025 r. powoduje, że dalsze postępowanie stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art....

KIO 8/25

04.02.2025 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 5045/24

04.02.2025 wyrok
oddalone
Gmina Horyniec-Zdrój
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Izba dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawcę zgłaszającego przystąpienie do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego....

KIO 188/25

04.02.2025 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie
Meritum

W dniu 20 stycznia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie CATERMED Sp. z o.o., ul. Traktorowa 126 lok. 201, 91-204 Łódź zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Świadczenie usług w zakresie żywienia dla SP ZOZ MSWiA w Szczecinie....

KIO 0114/25

04.02.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Polkowice
Meritum

Zgodnie z art. 520 pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia z udziałem Stron i Przystępującego w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....