Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 266/25

06.02.2025 postanowienie
postanowienie
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Izba ustaliła, że Zamawiający w dniu 16 stycznia 2025 r. zawiadomił wykonawców o wyborze oferty Odwołującego jako najkorzystniejszej oraz o rankingu ofert w części 3, w świetle którego drugą ofertą (niepodlegającą odrzuceniu) była oferta wykonawcy Computex. Ponadto Izba ustaliła, że Zamawiający w dniu 30 stycznia 2025 r....

KIO 220/25

06.02.2025 wyrok
oddalone
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 195/25

06.02.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bobolice
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 83/25

06.02.2025 postanowienie
postanowienie
Miasto Ruda Śląska
Meritum

Miasto Ruda Śląska z siedzibą w Rudzie Śląskiej (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Projekt Wielki Piec Huty Pokój - Centrum Transformacji w Rudzie Śląskiej - Inżynier Kontraktu”, numer postępowania: AP.271.73.2024, (dalej: Postępowanie)....

KIO 133/25

06.02.2025 postanowienie
postanowienie
Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Meritum

Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn.: „Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj - wybuduj w zakresie adaptacji ‎ i modernizacji bunkra pod instalację i montaż akceleratora liniowego”, numer postępowania: ZPZ-48/10/24, (dalej: Postępowanie)....

KIO 26/25

06.02.2025 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 520 ust.1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 5 stycznia 2025 r....

KIO 120/25

06.02.2025 wyrok
uwzględnione
Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Meritum

. W pierwszej kolejności izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności Zamawiającego. Ponadto izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna przesłanka skutkująca odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Zarzut naruszenia artykułu 262 Pzp jest zasadny. Art....

KIO 217/25

06.02.2025 wyrok
oddalone
Gmina Barlinek
Meritum

Uzasadniając interes we wniesieniu odwołania Odwołujący wskazał, że gdyby Zamawiający dokonał prawidłowych czynności i w wyniku oceny wyjaśnień cen oferowanych przez PROINSOL Sp. z o.o. Sp.k. i Multiconsult Polska Sp. z o.o. odrzucił oferty tych Wykonawców, wówczas oferta Odwołującego zostałaby uznana za najkorzystniejszą. Ponadto, nawet gdyby uznać, że jednak oferta PROINSOL Sp. z o.o. Sp.k....

KIO 28/25

06.02.2025 wyrok
uwzględnione
Klimat­ Energia­ Gospodarka Wodna z/s w Krakowie
Meritum

Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie: (1) art. 128 ust. 1 i 4 ustawy Pzp; (2) art. 57 ustawy Pzp w zw. art.118 ustawy Pzp w zw. z art. 119 ustawy Pzp oraz (3) art. 226 ust 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp w związku z naruszeniem art. 16 ustawy Pzp. Zdaniem wykonawcy naruszenie wskazanych przepisów ustawy Pzp było skutkiem błędnego uznania, że złożone przez Odwołującego wyjaśnienia są niewystarczające i nazbyt lakoniczne, zaś przedłożone podmiotowe środki dowodowe nie uzasadniają przyjęcia, że O...

KIO 194/25

06.02.2025 wyrok
uwzględnione
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. W pis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. N ie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej stosownie do przepisu art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Następnie Izba ustaliła: Zgodnie z pkt 5.1....