Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 239/25

10.02.2025 postanowienie
postanowienie
Gmina Pilchowice
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołujący w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia braków formalnych odwołania w postaci dokumentów potwierdzających umocowanie osoby podpisującej odwołanie do reprezentowania odwołującego wykonawcy, w wyznaczonym terminie złożył stosowne pełnomocnictwo....

KIO 219/25

10.02.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi
Meritum

Zamawiający Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320 dalej: „ustawa Pzp”) w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn....

KIO 129/25

10.02.2025 postanowienie
postanowienie
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Do okoliczności objętych dyspozycją wskazanego przepisu należy sytuacja, w której zamawiający unieważnił czynność objętą zarzutami odwołania....

KIO 97/25

10.02.2025 wyrok
oddalone
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, wdrożenie oraz utrzymanie oprogramowania platformy internetowej „Generacja-L”, realizującej projekt "ZBUDOWANIE SYSTEMU KOORDYNACJI I MONITOROWANIA REGIONALNYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ORAZ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE, W TYM UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH". Systemu wielokierunkowej komunikacji pozwalającego na tworzenie, zbieranie, zarządzanie oraz udostępnianie informacji przez interesariuszy....

KIO 118/25

10.02.2025 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rokita
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W trakcie posiedzenia z udziałem stron Odwołujący wycofał zarzut opisany w odwołaniu pod numerem 2, tj. zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. 109 ust. 1 pkt 10 w związku z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Prawo zamówień publicznych, poprzez zaniechanie wykluczenia wykonawcy konsorcjum firm Usługi Leśne L.B. oraz U.L....

KIO 187/25

10.02.2025 postanowienie
postanowienie
Dom Pomocy Społecznej "Budowlani" w Warszawie
Meritum

w okolicznościach przedmiotowej sprawy nie budziło wątpliwości, że ‎ w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego znalazł zastosowanie art. 568 pkt 2 Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 48/25

10.02.2025 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę ENTIRE M Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego. Odwołujący na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego 30 stycznia 2025 r....

KIO 281/25

10.02.2025 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie
Meritum

Zgodnie z art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie . Krajowa Izba Odwoławcza bada z urzędu, czy w danej sprawie zaistniały przesłanki odrzucenia odwołania. Stosownie do art. 553 ustawy Pzp, O oddaleniu odwołania lub jego uwzględnieniu Izba orzeka w wyroku. W pozostałych przypadkach Izba wydaje postanowienie . Zgodnie z art. 515 ust....

KIO 206/25

10.02.2025 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Łodzi
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. , poz. 1605 ze zm. ). W zawiązku z oświadczeniem zamawiającego o uwzględnieniu odwołania w całości oraz wniesieniem sprzeciwu wobec uwzględnienia zarzutu nr 1 odwołanie podlegało rozpoznaniu w tym zakresie na rozprawie....

KIO 47/25

10.02.2025 wyrok
uwzględnione
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”). w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 9 października 2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 607745-2024....