Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 657/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza ‎ lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu...

KIO 655/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.
Meritum

Zamawiający – Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa obiektu sportowo-rekreacyjno-usługowego przy Al. Legionów / ul. Kościuszki w Gdańsku-Wrzeszczu”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13.02.2025 r., nr 31/2025 97677-2025. W dniu 24.02.2025 r....

KIO 506/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wola
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 652/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Meritum

Zamawiający w pisemnej odpowiedzi na odwołanie z 5 marca 2025 r. oświadczył, że uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu. Przystępujący 6 marca 2025 r. przekazał do akt sprawy oświadczenie, że nie wnosi sprzeciwu wobec tego uwzględnienia. Jednocześnie Przystępujący wniósł o odrzucenie odwołania, jako spóźnionego. W ocenie Izby odwołanie podlega odrzuceniu – na podstawie art....

KIO 660/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.
Meritum

Zamawiający – Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa obiektu sportowo-rekreacyjno-usługowego przy Al. Legionów / ul. Kościuszki w Gdańsku-Wrzeszczu”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 13.02.2025 r., nr 31/2025 97677-2025. W dniu 24.02.2025 r....

KIO 460/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

7 lutego 2025 r. wykonawca DXC Technology Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o tytule „Rozwój i utrzymanie Portalu PUE”, prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, na czynność „polegającą na zaniechaniu udostępnienia przez Zamawiającego dokumentów stanowiących informacje chronione zgodnie z wymaganiami wskazanymi w pkt....

KIO 400/25

07.03.2025 wyrok
oddalone
Uniwersytet w Białymstoku
Meritum

co niżej opisano. Na wstępie izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Ustawy, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów Ustawy, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Ustawy....

KIO 664/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A.
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba ustaliła, że nie nastąpiło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 6 marca 2025 r. do akt sprawy wpłynęło pismo Zamawiającego z wnioskiem o umorzenie postępowania odwoławczego....

KIO 590/25

07.03.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
Meritum

Odwołujący, tj. Climamedic spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa z siedzibą w Michałowicach , 7 marca 2025 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 17 lutego 2025 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane pn.: „Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 5 538 000 euro na wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegających na przystosowaniu pomieszczeń na praco...

KIO 547/25

07.03.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Świdnica
Meritum

Izba nie stwierdziła podstaw odrzucenia odwołania. Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Ustawy tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności i zaniechania zamawiającego. Izba stwierdza, że jest związana zakresem zarzutów odwołania i zgodnie z art. 555 Pzp nie może orzekać, co do zarzutów, które nie były objęte odwołaniem. Zgodnie z art....