Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 720/25 | KIO 721/25 | KIO 723/25

24.03.2025 wyrok
umorzone
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Meritum

Izba ustaliła, że w dniu 19 marca 2025r. Zamawiający przekazał do Izby zmiany dokumentów zamówienia opublikowane na stronie prowadzonego postępowania w dniu 19 marca 2025 r. KIO 720/25 Izba w związku z uwzględnieniem przez Zamawiającego zarzutów nr 2,3,4,5,6, 9,10,11,12,14,19,20 oraz 21, wycofaniem przez Comarch zarzutu nr 18, działając na podstawie art. 522 ust. 3 Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze....

KIO 781/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienie po stronie zamawiającego zgłosili wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: A.R., prowadząca działalność gospodarczą pod firmą SetPacker A.R....

KIO 874/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Zamawiający w dniu 11 marca 2025 r. (e-Zamowienia) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia nie miało miejsca. W dniu 20 marca 2025 r. (e-mailem) Zamawiający poinformował Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, że uwzględnienia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu ....

KIO 778/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM
Meritum

Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku sprzeciwu Przystępującego co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 821/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Toruniu
Meritum

6 marca 2025 r. wykonawca Arinea spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Borku (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o tytule „Dostawa, montaż i uruchomienie punktów szybkiego i punktów wolnego ładowania autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą zasilającą i infrastrukturą towarzyszącą”, prowadzonym przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Toruniu”. W piśmie złożonym 21...

KIO 791/25

24.03.2025 wyrok
oddalone
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Meritum

zarzuty nie potwierdziły się. Odnosząc się do zarzutu I odwołania należało zauważyć, że odwołujący w odwołaniu podniósł, że odrzucenie oferty odwołującego z powodu niezgodności z warunkami zamówienia było nieuprawnione ponieważ jak wskazał odwołujący w odwołaniu: „(…) w kosztorysie ofertowym złożonym wraz z ofertą nie musiał uwzględnić stawki roboczogodziny ‎ oraz narzutów kosztorysu, na podstawie których określono ceny jednostkowe - nie było ‎ to bowiem przewidziane w treści SWZ”, „(…) przedmia...

KIO 782/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Obsługi Administracji Rządowej w Warszawie
Meritum

Treść opisu przedmiotu zamówienia opublikowana przez Zamawiającego w dniu 20 lutego 2025 r. Termin na złożenie odwołania został zatem zachowany. Odwołujący uiścił wpis od odwołania w kwocie stosownej na rachunek bankowy Urzędu Zamówień Publicznych. W aktach postępowania odwoławczego, do wydania niniejszego postanowienia nie ujawniono przystąpień po żadnej ze stron postępowania odwoławczego....

KIO 841/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Szpital Bródnowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Mazowiecki Szpital Bródnowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Warszawie zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego, na dostawę produktów leczniczych i wyrobów medycznych dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp....

KIO 926/25

24.03.2025 postanowienie
umorzone
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Meritum

W aktach postępowania odwoławczego, do wydania niniejszego postanowienia nie ujawniono przystąpień po żadnej ze stron postępowania odwoławczego. Odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Zamawiający złożył pisemną odpowiedź na odwołanie, w której wskazał, że nie prowadzi postępowania na usługi przygotowania i dostarczania posiłków dla pacjentów szpitala o numerze sprawy 22/EZP/25 opisanego w przesłanym ogłoszeniu o numerze 151710- 2025 OJ S 47/2025. Jeden z pracowników...

KIO 776/25

24.03.2025 wyrok
oddalone
Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. , poz. 1605 ze zm. ), dalej jako „Ustawa”. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w tym swz wraz z odpowiedzią zamawiającego na pytania z 18 i 19 grudnia 2024r, oferty, a także stanowiska stron i uczestnika postępow...