Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

22 orzeczeń w bazie

KIO 1009/25

02.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa – Straż Miejska m.st.
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne ‎ i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie ‎ z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia ‎ i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 894/25

02.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 520 ust.1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 31 marca 2025 r....

KIO 956/25

02.04.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 858/25

02.04.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Zaprojektowanie (w zakresie branży srk) i kompleksowe wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej nr 622 na odcinku H Szczyrzyc — Tymbark w ramach Projektu pn.: „Budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz - Eta...

KIO 982/25

02.04.2025 postanowienie
umorzone
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 955/25

02.04.2025 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie
Meritum

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Budowa lewego wału na rzece Stradomce w km 17+400-17+800 oraz 17+800-18+400 Przebudowa lewego wału na Stradomce w km 16+000-17+400”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz....

KIO 1028/25

02.04.2025 wyrok
oddalone
Gmina Jedwabne
Meritum

Zamawiający odrzucił ofertę Odwołującego na art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp. Zamawiający przedstawił następujące uzasadnienie faktyczne dokonania ww. czynności: „Wykonawca w niniejszym postępowaniu wraz z ofertą, w której brak było zapisów odnośnie podwykonawców, złożył załącznik nr 2, w którym brak było oświadczeń dotyczących spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, natomiast w sekcji — informacje w związku z poleganiem na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby —...

KIO 922/25

02.04.2025 wyrok
oddalone
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba dokonała ustaleń faktycznych w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, tj....

KIO 1011/25

02.04.2025 wyrok
oddalone
Powiat Wieluński - Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza
Meritum

W SWZ: VII. Informacje o podmiotowych środkach dowodowych i innych dokumentach i oświadczeniach 3. Przedmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą. 3.1. Na podstawie art. 107 ustawy Pzp Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych dla części 1 i 2: a) Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć załącznik nr 1a – formularz asortymentowo – cenowy wraz z kartami technicznymi produktów oferowanych....

KIO 877/25

02.04.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy
Meritum

Zamawiający Skarb Państwa ‒ Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, ul. Dr. ‎ E. Warmińskiego 18, 85-950 Bydgoszcz, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia ‎ w trybie podstawowym pn. „Budowa hali magazynowej wraz z budynkiem biurowym ‎ na terenie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu przy ul. Batorego 61”, nr referencyjny: 0401-ILZ.260.2.26.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 24 grudnia 2024 r....