Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

30 orzeczeń w bazie

KIO 1234/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – w imieniu i na rzecz którego postepowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie
Meritum

Zamawiający Skarb Państwa – w imieniu i na rzecz którego postepowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest „Budowa budynku dla Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą". 31 marca 2025 roku Odwołujący Balzola Polska sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: - art. 71 ust. 1 i 72 ust. 1, art. 73 w zw. z art. 16 pkt 1 i 2) oraz art....

KIO 1126/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Zgierz
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 938/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej
Meritum

Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku, zwany dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn....

KIO 1136/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świebodzin
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 1042/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Rybnik
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 7 500,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Odwołujący J.B. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Unimaptech J.B. w Katowicach przed terminem rozprawy wyznaczonej na dzień 10 kwietnia 2025 r., oświadczył na piśmie, że cofa odwołanie w całości. Wobec powyższego, w świetle brzmienia art....

KIO 1215/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Lubelski
Meritum

Powiat Lubelski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Lublinie zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024, poz.1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp” w trybie podstawowym pn....

KIO 1144/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego przystąpienie po stronie zamawiającego zgłosił wykonawca A.N., prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Firma Handlowo-Usługowa Magnum Niedbała Andrzej....

KIO 1237/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Z racji tego, że Zamawiający uwzględnił odwołanie w całości, zaś w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca – postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 1 PZP. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do przepisów § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1137/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Poznań i AQUANET Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu w imieniu i na rzecz których działa Poznańskie Inwestycje Miejskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 3 ustawy PZP: „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wyko...

KIO 1255/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Lubelska w Lublinie
Meritum

Zamawiający – Politechnika Lubelska w Lublinie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie podstawowym z możliwością negocjacji pod nazwą „ Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy budynku dydaktycznego Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 38A wraz z dostosowaniem do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz z pełnieniem nadzoru inwestorskiego”....