Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 1138/25

11.04.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - 42 Baza Lotnictwa Szkolnego
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na Świadczenie usługi polegającej na monitorowaniu i ograniczaniu aktywności ptaków/ zwierząt oraz innych zagrożeń środowiskowych na terenie lotniska Radom EPRA ogłoszono w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2025/BZP 00130423/01 z 4 marca 2025 r. 20 marca 2025 r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 25 marca 2025 r. wykonawca S.K. prowadzący działalność pod firmą Usługi Sokolnicze S.K....

KIO 1203/25

11.04.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

Zamawiający – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „ Sprz ą tanie i dezynfekcja powierzchni, czynno ś ci pomocnicze przy pacjencie jako us ł ugi ochrony zdrowia wykonywane w oddzia ł ach szpitalnych pod nadzorem personelu medycznego z cz ęś ci ą transportu wewn ą trzzak ł adowego, transport wewn ą trzzak ł adowy i utrzymanie terenów zewn ę trznych w SPZZOZ w Gryficac...

KIO 1147/25

11.04.2025 postanowienie
umorzone
Bydgoskie Centrum Sportu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania Zamawiającego. Odnosząc się natomiast do kwestii odrzucenia odwołania Izba stwierdziła, że podlega ono odrzuceniu w oparciu o art. 528 pkt 4 ustawy Pzp. Zgodnie z ww....

KIO 1227/25

11.04.2025 postanowienie
umorzone
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 1099/25

11.04.2025 wyrok
oddalone
Politechnika Łódzka
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący nie wykazał, aby próbka dostarczona przez Wykonawcę A.K. prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Starpol Meble (Przystępujący) była niezgodna z SWZ. Trafnie zauważył Przystępujący, że Odwołujący uzasadnił zarzut jednym zdaniem, nie przedstawił natomiast żadnych dowodów na potwierdzenie stawianej tezy....

KIO 1102/25

11.04.2025 wyrok
uwzględnione
Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Meritum

Zamawiający: Akademia Wychowania Fizycznego im. J.P. w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Wykonywanie usługi ochrony osób i mienia Akademii Wychowania Fizycznego J.P. w Warszawie wraz z obsługą portierni w domach studenckich, Obsługą imprez masowych w tym obsługą medyczną, obsługą wjazdu głównego oraz serwisowaniem monitoringu i systemu alarmowego na terenie Uczelni” Odwołujący – Konsorcjum w składzie wskazanym w sentencji wyroku, wniósł odwołanie od...

KIO 1256/25

11.04.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Małopolskie, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie w trybie przetargu nieograniczonego na bieżące utrzymanie tras rowerowych administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, z podziałem na części (nr postępowania: ZDW-DN-4-26-6/25), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 20.02.2025 r., 2025/BZP 00113685/01, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej na zadanie nr 6, wniesione zostało 2.04.2025 r....

KIO 1193/25

11.04.2025 postanowienie
umorzone
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Meritum

Narodowe Archiwum Cyfrowe z siedzibą w Warszawie (dalej: Zamawiający) prowadzi ‎ na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Przebudowa budynku przy ‎ ul. Rakowieckiej 2D na potrzeby Narodowego Archiwum Cyfrowego”, numer referencyjny: DAG.261.1.2025, (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 19 marca 2025 r....

KIO 1117/25

11.04.2025 wyrok
uwzględnione
PL.2012+ sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 1119/25

11.04.2025 wyrok
oddalone
Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....