Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 1288/25

24.04.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Tarnobrzeski
Meritum

Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania (Dz.U. z 2020 r. poz....

KIO 1353/25

24.04.2025 postanowienie
umorzone
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Łódzkie sp. z o.o.
Meritum

Uwzględniając dany stan faktyczny w sprawie, Izba stwierdziła, że zachodzą przesłanki do umorzenia postępowania odwoławczego w niniejszej sprawie w oparciu o art. 568 pkt 3 Pzp, zgodnie z którym, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadkach określonych w art. 522 Pzp. Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 1316/25

24.04.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 1468/25

24.04.2025 postanowienie
umorzone
10 BRYGADA LOGISTYCZNA w Opolu
Meritum

Zamawiający – 10 BRYGADA LOGISTYCZNA w Opolu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. ,,Dostawa przyborów i środków do utrzymania higieny, konserwacji obuwia, środków czystości oraz estetyki przygotowania i wydawania posiłków” nr postępowania 1/MUND/2025, liczba części: 7. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy PZP....

KIO 1386/25

24.04.2025 postanowienie
zwrócone
Miasto Stołeczne Warszawa – Zarząd Transportu Miejskiego
Meritum

Zgodnie z art. 511 ust. 1 zd. 1 ustawy pzp pełnomocnik jest obowiązany, przy pierwszej czynności przed Prezesem Izby lub przed Izbą, dołączyć do akt sprawy pełnomocnictwo z podpisem mocodawcy lub wierzytelny odpis pełnomocnictwa. Jednocześnie według art. 511 ust. 2 ustawy pzp, jeżeli braki w zakresie pełnomocnictwa dają się uzupełnić, Izba wyznaczy w tym celu odpowiedni termin. Natomiast art. 516 ust....

KIO 1330/25

24.04.2025 postanowienie
umorzone
Koleje Śląskie Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Koleje Śląskie Sp. z o.o. – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Świadczenie usługi zastępczej komunikacji autobusowej na obszarze kursowania pociągów uruchamianych przez Koleje Śląskie Sp. z o.o., sygnatura sprawy: FFZS.27.37.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 23 stycznia 2025 r. pod numerem 47556-2025. W dniu 7 kwietnia 2025 r....

KIO 1328/25

24.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Sosnowiec
Meritum

Zamawiający Gmina Sosnowiec, aleja Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Kazimierz OdNowa – rekultywacja terenów pogórniczych w Gminie Sosnowiec”, nr referencyjny: ‎ WZP.271.1.14.2025.SW. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 26 marca 2025 r. pod numerem Dz. U. S: 60/2025-194479....

KIO 1326/25

24.04.2025 wyrok
oddalone
Powiat Ciechanowski – Starostwo Powiatowe w Ciechanowie
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę P.W. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą „Włod-Bud-Dachy 2” z siedzibą w Gostominie (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 1456/25

24.04.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Poznań, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Miasto Poznań, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie oznakowania poziomego ulic miasta Poznania – część 6 (nr postępowania: DZ.RO.341.114.2024 ), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 31.12.2024 r., 2024/BZP 00680294, wobec odrzucenia oferty i dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej na część 6 zamówienia, wniesione zostało 14.04.2024 r....

KIO 1365/25

24.04.2025 postanowienie
zwrócone
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Meritum

W dniu 9 kwietnia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie INSTALNIKA Sp. z o.o., Al. Gen. Chruściela "Montera" 106 lok. 4, 00-910 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „budowę sieci kanalizacji sanitarnej Ø 0,20/0,25/0,30 m L=1966,40 m i Ø 16 mm L=278, 7m wraz z siecią wodociągową DN 100 mm L=115 m na terenie osiedla Radość ‎ w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy....