Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1399/25

08.05.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu
Meritum

Zamawiający – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Modernizacja i przebudowa oraz wyposażenie Sal Operacyjnych Centralnego Traktu Operacyjnego wraz z zapleczem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu –ETAP II . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 1417/25

08.05.2025 postanowienie
umorzone
Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 1294/25

08.05.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Meritum

W dniu 6 maja 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o cofnięciu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1431/25

08.05.2025 postanowienie
umorzone
PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 1405/25

08.05.2025 wyrok
uwzględnione
Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Meritum

Odwołanie w zakresie zarzutów dotyczących nieskutecznego zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa przez wykonawców ECM Group Polska Sp. z o.o. oraz ZDI Sp. z o.o. podlega oddaleniu z uwagi na fakt, że wykonawca w stanie faktycznym niniejszej sprawy nie jest legitymowany do ich podnoszenia. Odwołujący złożył ofertę korzystniejszą od ofert ww....

KIO 1358/25

08.05.2025 wyrok
oddalone
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest naprawa, kalibracja (adiustacja), wzorcowanie urządzeń do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu będących w użytkowaniu jednostek Policji województwa zachodniopomorskiego w podziale na części, z czego część nr 6 obejmuje urządzenia o nazwie: Alkosensor IV, Alkosensor V oraz Alkosensor FST MP....

KIO 1421/25

08.05.2025 postanowienie
umorzone
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Meritum

: W dniu 18 kwietnia 2025 r. wykonawca Akmar Plus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Olsztynie zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. Izba stwierdziła, że zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego ww. wykonawcy spełnia wymagania określone w art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Pzp....

KIO 1348/25

08.05.2025 wyrok
oddalone
”Zakład Komunalny” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Opolu
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów Pzp w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 11 marca 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 157727-2025. W ww. ogłoszeniu określono: 1. w pkt 2.1.4 „(…) 6....

KIO 1314/25

08.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Pruszków
Meritum

Zamawiający Gmina Miasto Pruszków prowadzi postępowanie, którego przedmiotem są: „Usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego (przewozu regularnego w ramach lokalnego transportu zbiorowego), na liniach komunikacji miejskiej, której organizatorem jest Gmina Miasto Pruszków.” 07 kwietnia 2025 roku Odwołujący PKS Bodzentyn sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: a) art. 115 oraz art....