Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1620/25

19.05.2025 postanowienie
umorzone
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei z siedzibą we Wrocławiu
Meritum

W dniu 28 kwietnia 2025 roku zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu informację o wniesieniu odwołania wraz z jego kopią za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. W dniu 30 kwietnia 2025 roku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: 1) „B-Act” Spółka Akcyjna z siedzibą w Bydgoszczy (Lider), 2) Transprojekt Gdański spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku (Partner), 3) Proway spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławi...

KIO 1668/25

19.05.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim
Meritum

Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy roboty budowlane i prace instalacyjne związane z rozbudową Bloku Operacyjnego na terenie Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim numer postępowania: SPSSZ/21/RB/25 Pismem z dnia 15 Maja 2025r....

KIO 1658/25

19.05.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 29 kwietnia 2025 r. zamawiający zamieścił odwołanie wraz z wezwaniem wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego na stronie prowadzonego postępowania. Żaden z wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 6 maja 2025 roku odwołujący przekazał Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej wniosek o umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu bez udziału stron na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp....

KIO 1692/25

19.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Chojnów
Meritum

30 kwietnia 2025 r. zamawiający przekazał drugiemu wykonawcy uczestniczącemu w postępowaniu informację o wniesionym odwołaniu wraz z jego kopią. Wykonawca ten nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 9 maja 2025 roku zamawiający przekazał Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej informację, że w dniu 8 maja 2025 roku poinformował wykonawców biorących udział w postępowaniu o unieważnieniu czynności wyboru najkorzystniejszej oferty, ponownym badaniu i ocenie ofert, odrzuceniu ofer...

KIO 1552/25

19.05.2025 wyrok
uwzględnione
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 1587/25

19.05.2025 wyrok
oddalone
3 Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nadto, odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała również, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, bowiem posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....

KIO 1634/25

19.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Tłuszcz
Meritum

Dotyczy: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Tłuszcz numer referencyjny; ZP.271.1.2.2025. Numer publikacji ogłoszenia: 149307-2025; Numer wydania: Dz. U. S: 47/2025; data publikacji 07/03/2025 W dniu 15 maja 2025r. odwołujący złożył wniosek o umorzenie postępowania na podstawie art.568 pkt 2 ustawy Pzp w związku z pismem zamawiającego z dnia 28 kwietnia 2025r. (w aktach sprawy)....

KIO 1604/25

19.05.2025 wyrok
oddalone
Gmina Wojkowice
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła również, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 1489/25 | KIO 1519/25

19.05.2025 wyrok
oddalone
Centralny Zarząd Służby Więziennej w Warszawie
Meritum

Zgodnie z rozdziałem IV Opis przedmiotu zamówienia pkt 1 SWZ przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów stacjonarnych typu All-in-One. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do Umowy, której projekt stanowi załącznik nr 1 do SWZ. W rozdziale IV pkt 3 SWZ zamawiający określił, iż: 3....