Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

23 orzeczeń w bazie

KIO 1874/25

02.06.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1930/25

02.06.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii w Lublinie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w  oparciu o art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne ....

KIO 1765/25

02.06.2025 wyrok
oddalone
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako „Ustawa”. Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w tym swz, oferty i wyjaśnienia składane przez wykonawców....

KIO 1716/25

02.06.2025 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania, która przejawia się w następujący sposób. Odwołujący jest wykonawcą, który złożył swoją ofertę w postępowaniu....

KIO 1767/25

02.06.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Gorzów Wielkopolski – Ośrodek Sportu i Rekreacji w imieniu którego działa: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Gorzowie Wlkp.
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 1918/25

02.06.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu
Meritum

Szpital Wojewódzki im. P.K. w Sieradzu zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Dostawa odczynników i asortymentu do badań bioimmunochemicznych wraz z dzierżawą aparatów , o numerze: SZP.271.4.2025, zwane dalej: „postępowaniem”....

KIO 1776/25

02.06.2025 wyrok
oddalone
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W OSTROWI MAZOWIECKIEJ
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1824/25

02.06.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Pomorski w Słupsku
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 15 000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Odwołujący Eco-Plan S.A. przed terminem rozprawy, oświadczył drogą elektroniczną, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle brzmienia art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 1777/25

02.06.2025 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław – Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę Immo Park Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego. Na posiedzeniu niejawnym zamawiający podtrzymał oświadczenie z pisma z 27 maja 2025 r....

KIO 1805/25 | KIO 1816/25

02.06.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Skoki - Urząd Miasta i Gminy Skoki
Meritum

zamawiający wykazał, że jego dodatkowo premiowane wymaganie jest podyktowane uzasadnionymi potrzebami. Tym samym zarzut odwołującego w tym zakresie jest bezzasadny. Jak wskazano powyżej, zamawiający nie naruszył przepisów prawa poprzez sformułowanie dodatkowego kryterium oceny ofert, w którym premiował lepsze, korzystniejsze niż podstawowe rozwiązania. Takim korzystniejszym rozwiązaniem jest np. premiowane w punkcie 1.2 dodatkowe, trzecie złącze....