Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

31 orzeczeń w bazie

KIO 1880/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – MOSiR w Toruniu, w trybie przetargu nieograniczonego na wymianę nawierzchni syntetycznej na Stadionie Miejskim w Toruniu (nr postępowania: 6/2025), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 07.05.2025 r., 2025/BZP 00220217, wobec treści ogłoszenia i specyfikacji warunków zamówienia, wniesione zostało 12.05.2025 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy I.S. – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT I.S....

KIO 1895/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Końskowola
Meritum

Odwołanie nie zawierało braków formalnych. Do momentu wydania niniejszego postanowienia w aktach sprawy nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze stron. Odwołujący, w dniu 3 czerwca 205 roku, w dniu wyznaczonego terminu posiedzenia ‎ i rozprawy, przed otwarciem rozprawy, złożył oświadczenie o wycofaniu odwołania w całości. Oświadczenie o cofnięciu odwołania zostało złożone przez osobę umocowaną do działania w imieniu Wykonawcy....

KIO 1626/25

03.06.2025 wyrok
oddalone
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 poz. 1605 ze zm.; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....

KIO 1677/25

03.06.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Łomianki
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, a także treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołanie, ofertę Odwołującego, informację z otwarcia ofert, wezwanie Zamawiającego do Odwołującego o wyjaśnienie rażąco niskiej ceny z dnia 10 kwietnia 2025 r., wyjaśnień Odwołującego dotyczących rażąco niskiej ceny z dnia 14 kwietnia 2025 r., zawiadomień o odrzuceniu oferty Odwołującego i o wyborze najkorzystniejsze...

KIO 1662/25

03.06.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Podkarpackie - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Rzeszowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 poz. 1605 ze zm.; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....

KIO 1771/25

03.06.2025 wyrok
oddalone
Gmina Radowo Małe w Radowie Małym
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 18 ust. 1 Pzp stanowi, że Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. Art. 18 ust. 3 Pzp stanowi, że Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r....

KIO 1773/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

Polskie Porty Lotnicze S.A. (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pn.: „Modernizacja Systemu Telewizji Dozorowej na terenie Lotniska Chopina w Warszawie”, numer referencyjny: 299/PN/ZP/TLLZ/24. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 23 kwietnia 2025 r....

KIO 1921/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego z siedzibą w Sochaczewie
Meritum

Odwołanie nie zawierało braków formalnych. Do wydania niniejszego postanowienia w aktach sprawy nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze stron postępowania. Zamawiający złożył w dniu 30 maja 2025 roku wniosek o umorzenie postępowania na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający podał, że w dniu 19 maja 2025 roku dokonał unieważnienia czynności unieważnienia postępowania będącej podstawą wniesienia odwołania i przystąpił do czynności badania i oceny ofert, które wpłynęły w postę...

KIO 1960/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Wrocławska
Meritum

Politechnika Wrocławska (dalej: „ Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Adaptacja pomieszczeń biblioteki na potrzeby laboratoriów wraz z systemem detekcji gazu CH4 w budynku F 4 Politechniki Wrocławskiej przy ul Gdańskiej 7/9 we Wrocławiu”, nr referencyjny: SZP/242-079/2025....

KIO 1938/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Szprotawa
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Gminę Szprotawa, w trybie przetargu nieograniczonego na remont ul. Kopernika i ul. Kolejowej w Szprotawie (nr postępowania: WI.271.14.2025 ), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 02.04.2025 r., 2025/BZP 00172867/01, wniesione zostało 19.05.2025 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Infrakom Kościan Sp. z o.o. z/s w Kościanie (KIO 1938/25)....