Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 2067/25

11.06.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe spółka akcyjna
Meritum

Zamawiający – PKP Polskie Linie Kolejowe spółka akcyjna z siedzibą ‎ w Warszawie, Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego powyżej progów unijnych pod nazwą: „Poprawa stanu infrastruktury kolejowej na linii nr 669 w km -0,931 – 3,959”; nr postępowania 0441/IZ08GM/02490/02123/25/P....

KIO 1967/25

11.06.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Meritum

Zgodnie z art. 520 pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał wniesione odwołanie, co nastąpiło w dniu poprzedzającym dzień, na który zostało wyznaczone posiedzenie z udziałem Stron i Przystępujących w tej sprawie odwoławczej....

KIO 1977/25

11.06.2025 postanowienie
umorzone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Zamawiający w dniu 21 maja 2025 r. (za pośrednictwem Platformy Zakupowej) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 Pzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. W dniu 22 maja 2025 r. (wpływ do Prezesa KIO w wersji elektronicznej podpisane podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej – ePUAP) GEOPIL Usługi Geodezyjno- Kartograficzne A.B....

KIO 1893/25

11.06.2025 postanowienie
umorzone
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie
Meritum

Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust. 1 Pzp do postępowania odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. W dniu 04 czerwca 2025 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo od Odwołującego o umorzenie przedmiotowego postępowania odwoławczego w całości. Z uzasadnienia, tego pisma wynikało, że dnia 14 maja 2025 r., czyli po dniu wniesienia odwołania, Zamawiający m.in.: udostępnił Odwołującemu pełną treść wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny złożonych przez Konsorcju...

KIO 1904/25

11.06.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Tarnowo Podgórne
Meritum

odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, ‎ o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 1908/25

11.06.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że  w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1939/25

11.06.2025 wyrok
uwzględnione
Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu
Meritum

ZAMAWIAJĄCY: Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Stała konserwacja dźwigów i platform do przewozu łóżek znajdujących się na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, Kaliszu i Pile, wraz z obowiązkiem utrzymania dźwigów i platform w stałej sprawności technicznej oraz z zapewnieniem serwisu całodobowego w pakietcie 1 . ODWOŁUJĄCY: EXWIND S.C. D.J. GROBELNI D.G., J.G....

KIO 1785/25

11.06.2025 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Odwołujący ponownie nie wykazał, aby zaoferowana cena była nierealna. Obliczenia własne Odwołującego oraz przyjęte przez niego ceny i wartości nie stanowią dowodu na okoliczność, że wycena Przystępującego jest nieprawidłowa i jest rażąco niska. Zadanie jest realizowane w formule „Projektuj i buduj”, w związku z czym sposób realizacji danych robót jest w dużym stopniu uzależniony od możliwości danego wykonawcy....

KIO 2062/25

11.06.2025 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Cyfryzacji
Meritum

Ministerstwo Cyfryzacji z siedzibą w Warszawie zwane dalej „zamawiającym” w imieniu i na rzecz którego działa Centrum Obsługi Administracji Rządowej z siedzibą w Warszawie, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm....

KIO 2044/25

11.06.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że przystąpienia do postępowania odwoławczego nie zgłosił żaden wykonawca. W piśmie z 9 czerwca 2025 r. odwołujący wskazał, że w dniu 6 czerwca 2025 r....