Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

26 orzeczeń w bazie

KIO 2240/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Meritum

Zarząd Dróg Miasta Krakowa (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie podstawowum postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi, pn.: „Świadczenie usług holowania pojazdów na terenie Miasta Krakowa z podziałem na 2 części: Część 1: w trybie art. 50a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym Część 2: w trybie art. 130a Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym” , numer postępowania 22/V/2025....

KIO 2356/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Czarna
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie ż...

KIO 2292/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Izba stwierdziła, że oświadczenie Zamawiającego o uwzględnieniu zarzutów odwołania w całości przedstawione przez Zamawiającego w piśmie z dnia 01 lipca 2025 r. wypełnia dyspozycję art.. 522 ust. 1 Pzp. Jednocześnie, Izba ustaliła, że żaden wykonawca nie zgłosił w ustawowym terminie przystąpienia do niniejszego postępowania odwoławczego, w tym po stronie Zamawiającego. Wobec powyższego, postępowanie odwoławcze podlegało umorzeniu na podstawie art....

KIO 2049/25 | KIO 2066/25 | KIO 2069/25 | KIO 2070/25

01.07.2025 wyrok
umorzone
SINFONIA VARSOVIA w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołań, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołujących interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez nich szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 2175/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Polska Agencja Kosmiczna
Meritum

Polska Agencja Kosmiczna z siedzibą w Gdańsku, zwana dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie nieograniczonym na „Opracowanie, wdrożenie oraz utrzymanie aplikacji mobilnej NSIS Mobile.”....

KIO 2267/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Nowodworski
Meritum

Powiat Nowodworski z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim (dalej: Zamawiający) prowadzą na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn.: „Świadczenie usług serwisu ‎ urządzeń EBS/BTS w systemie BHS”, numer referencyjny: 222/PN/ZP/TLLZP/24 (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 17 lutego 2025 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 00108092/01....

KIO 2388/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Dolnośląskie - Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Meritum

zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy. Na posiedzeniu niejawnym, które odbyło się bez udziału stron i uczestników w związku z § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453) izba w sytuacji opisanej w art. 568 Ustawy, wydała postanowienie o umorzeniu postępowania odwoławczego....

KIO 2353/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
Meritum

Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, postanowiła umorzyć odwoławcze, gdyż dalsze postępowanie stało się zbędne. Stosownie do art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne ....

KIO 2126/25

01.07.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Łódź
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620, dalej: ustawa / ustawa Pzp), skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....

KIO 2181/25

01.07.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Gdański
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Remont i przebudowa części budynku Wydziału Matematyki, Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza 57 – etap II” , (numer referencyjny: 5B10.291.1.3.2025.PC, opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (wydanie Dz.U. S: 96/2025) pod numerem: 324262-2025, dnia 20.05.2025 r....