Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

24 orzeczeń w bazie

KIO 2436/25

04.07.2025 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polkowicach
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie ż...

KIO 2276/25

04.07.2025 wyrok
umorzone
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Centrala
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2372/25

04.07.2025 postanowienie
zwrócone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku
Meritum

W dniu 10 czerwca 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ A.K. Sp. j., ul. Sitarska 18, 18-300 Zambrów zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: naprawę, konserwację, montaż i obsługę elektrycznych urządzeń BRD, oświetlenia ulicznego oraz stacji transformatorowych na terenie administrowanym przez GDDKiA, Oddział w Białymstoku, w latach 2025-2028 Rejon Bielsk Podlaski....

KIO 2155/25

04.07.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 2209/25

04.07.2025 wyrok
uwzględnione
Związek Międzygminny Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich z siedzibą we Wschowie
Meritum

I. Odnośnie brzmienia i znaczenia postanowień SWZ określających przedmiot zamówienia, w tym dopuszczenia rozwiązań równoważnych oraz treści oferty Konsorcjum odnośnie tej kwestii w zakresie, który został udostępniony [w cytatach pisownia i interpunkcja oryginalna, dostosowano układ typograficzny, podkreślenia własne]. Rozdział V. Opis przedmiotu zamówienia: 1....

KIO 2160/25

04.07.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Wrocław - Zarząd Zieleni Miejskiej
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Odnosząc się do wniosków złożonych przez Spółdzielnię Socjalną Greblok, wykonawca ten wnosił o zwrot odwołania w związku z tym, że Odwołujący w jego ocenie nie wskazał niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności lub zaniechania czynności przez Zamawiającego....

KIO 1979/25

04.07.2025 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Odwołujący we wniesionym odwołaniu, którego zarzuty i argumentację faktyczną i prawną przedstawiono we wstępnej części uzasadnienia wyroku, zaskarżył postanowienia dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (postanowienia specyfikacji warunków zamówienia - swz i ogłoszenia o zamówieniu), odnoszące się do ustalonych warunków udziału w postępowaniu....

KIO 2202/25 | KIO 2214/25

04.07.2025 wyrok
oddalone
Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe Centrum Realizacji Inwestycji Region Północny
Meritum

w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa znajdujące zastosowanie na gruncie tej sprawy- wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 stycznia 2025 r. (sygn. akt KIO 4878/24, KIO 4919/24). Zasada ochrony informacji – zgodnie z powyższym orzeczeniem KIO – zasługuje na ochronę i pomimo doniosłości zasady jawności (czego odwołujący nie kwestionuje), winna być stosowana równorzędnie....

KIO 2189/25

04.07.2025 wyrok
uwzględnione
Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Meritum

w zakresie zarzutów rozpoznawanych merytorycznie, że: Odwołujący, w zakresie zarzutów podlegających merytorycznemu rozpoznaniu złożył dowód w postaci: - korespondencji email z czerwca 2025 r. prowadzonej przez pracownika odwołującego z wybranymi 6 Autoryzowanymi Partnerami Comarch S.A. zawierającej kierowane do wybranych Autoryzowanych Partnerów Comarch zapytanie odwołującego o treści: „dzień dobry, czy jako Autoryzowany Partner Comarch w segmencie produktów z rodziny Comarch ERP XL – jesteście...

KIO 2280/25

04.07.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Rzgów i Gmina Wilczyn
Meritum

Gmina Rzgów i Gmina Wilczyn, zwani dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320, ze zm.), zwanej dalej „ustawą PZP”, prowadzą w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „instalację systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Rzgów i Wilczyn”....