Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 2426/25

15.07.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział ‎ w Rzeszowie , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego ‎ w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie: „ Wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) oraz Materiałów do wniosku o wydanie Decyzji ‎ o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) dla zadań w podziale na części: Część 1. „Budowa nowego...

KIO 2507/25

15.07.2025 postanowienie
umorzone
Minister Cyfryzacji
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2429/25

15.07.2025 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Zabudowa systemu ERTMS/ETCS poziomu 2 na liniach kolejowych nr 133 i 134 odc. Sosnowiec Jęzor – Kraków Główny oraz linii kolejowej nr 91 odc. Kraków Główny – Podłęże” , opublikowane ogłoszeniem w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dnia 04.06.2025 r., pod numerem: 361756 -2025, numer wydania Dz.U. S: 106/2025 przez: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. , ul....

KIO 2340/25

15.07.2025 wyrok
oddalone
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Nie jest zasadny zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. art. 226 ust. 1 pkt) 14 ustawy Prawo zamówień publicznych polegające na nieodrzuceniu oferty Konsorcjum UNIBEP i SBB ENERGY z uwagi na nieprawidłowy sposób wniesienia wadium. Zgodnie z art. 226 ust....

KIO 2405/25

15.07.2025 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 2437/25

15.07.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki
Meritum

Zgodnie z art. 520 pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia z udziałem Stron i Przystępującego w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 2378/25

15.07.2025 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 2367/25

15.07.2025 wyrok
uwzględnione
Miejskie Zakłady Autobusowe Spółka z o.o.
Meritum

Zarzut wskazany w pkt 1 sentencji wyroku nie podlega rozpatrzeniu, a postępowanie w tym zakresie zostało umorzone wobec jednoznacznego oświadczenia Zamawiającego o uwzględnieniu tego zarzutu. Izba uznaje, że Odwołujący na dzień wniesienia odwołania legitymuje się interesem w rozumieniu art. 505 ustawy p.z.p. rozumianym jako materialnoprawna przesłanka rozpatrzenia odwołania....

KIO 2298/25

15.07.2025 wyrok
oddalone
Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawca Green Class sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów art. 525 ust. 1, 2 i 3 Pzp. Nie podlegał rozpoznaniu na rozprawie zarzut naruszenia art. 223 ust. 1 w związku z art....

KIO 1927/25 | KIO 1931/25 | KIO 1932/25

15.07.2025 wyrok
oddalone
Zakład Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Opolu
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań, nie zawierały one braków formalnych. Przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego zgłosili następujący wykonawcy: 1. A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Strzelcach Opolskich ‎ w postępowaniu o sygn. akt KIO 1927/25, 2. Elemont Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie oraz Vyncke NV z siedzibą w Harelbeke w postępowaniu o sygn....