Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

16 orzeczeń w bazie

KIO 2427/25

16.07.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

16 czerwca 2025 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia J.W., prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Konsulting J.W., i B.S., prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą B.S. Netprint s.c., (dalej jako „Odwołujący”), wnieśli odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy o tytule „Dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących (zamówienie z podziałem na 6 części)”, prowadzonym przez Skarb Państwa – 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy,...

KIO 2451/25

16.07.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby.     Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2468/25

16.07.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Dolnośląskie – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Meritum

Postępowanie na usługi prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. rewitalizacja linii kolejowej nr 303 relacji Chocianów – Przemków odlewnia od km 10,970 do km 28,290 zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej numer 2025/S 52-165684 z 14 marca 2025 r. 6 czerwca 2025 r. zamawiający poinformował o wyborze oferty najkorzystniejszej. 16 czerwca 2025r....

KIO 2422/25

16.07.2025 wyrok
uwzględnione
Powiat Żarski
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2384/25

16.07.2025 postanowienie
umorzone
Szkoła Podstawowa nr 80 im. Tysiąclecia Wrocławia we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający – Szkoła Podstawowa nr 80 im. Tysiąclecia Wrocławia we Wrocławiu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, pn. „Wybór Wykonawcy usługi żywienia na rzecz Szkoły Podstawowej nr 80 im. Tysiąclecia Wrocławia we Wrocławiu”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 00216210/01 z dnia 5 maja 2025 r. W dniu 11 czerwca 2025 r. wykonawca Horyzonty Smaku C., K., W.–....

KIO 2498/25

16.07.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Agencja Uzbrojenia
Meritum

Postępowanie na usługi prowadzone w trybie przetargu ograniczonym na dostawę 30 mm naboi z pociskiem ćwiczebnym bez smugacza TP lub równoważnych (nr AU/29/VI/2025) ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej S: 55/2024 nr 161036-2025 12 marca 2025 r. 9 czerwca 2025 r. zamawiający poinformowało wynikach oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 18 czerwca 2025 r....

KIO 2430/25

16.07.2025 wyrok
oddalone
Miasto Jelenia Góra
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 2453/25 | KIO 2478/25

16.07.2025 wyrok
oddalone
Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy z siedzibą w Warszawie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że odwołujący nie wykazał, że jest uprawniony do wniesienia odwołania zgodnie z art. 505 ust.1 ustawy Pzp. Odwołujący w odwołaniu, jak również na rozprawie (nie stawił się – prawidłowo zawiadomiony o terminie rozprawy) nie uzasadnił, czy i w jakim zakresie posiada interes we wniesieniu odwołania. Wykazanie interesu wprost wynika z przepisu art. 505 ust....

KIO 2485/25

16.07.2025 postanowienie
zwrócone
Gmina Borki
Meritum

W dniu 17 czerwca 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ INSTAL-SERWIS Lubartów W.O., Lisów 2EA, 21-100 Lubartów zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: budowę sieci wodociągowej łączącej miejscowości Wrzosów - Stara Wieś. Numer referencyjny: GR.271.1.2.2025.MW ....

KIO 2370/25

16.07.2025 wyrok
oddalone
Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Meritum

Zgodnie z § 3 ust. 1 specyfikacji warunków zamówienia (dalej jako: „SWZ”) Część A przedmiotem zamówienia jest: przebudowa i rozbudowa istniejącego Budynku Odpraw Autokarów (BOA) na wjeździe do UE na terenie Drogowego Przejścia Granicznego zlokalizowanego w Medyce wraz z przyłączami i sieciami podziemnymi oraz dostosowaniem dróg i chodników w rejonie przebudowywanego obiektu do istniejącej infrastruktury drogowej ....