Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 2863/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Podkarpackie Centrum Medyczne w Rzeszowie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że  w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 2873/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA S.A.
Meritum

zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy. Na posiedzeniu niejawnym, które odbyło się bez udziału stron i uczestników w związku z § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453) izba w sytuacji opisanej w art. 568 Ustawy, wydała postanowienie o umorzeniu postępowania odwoławczego....

KIO 2814/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Chotcza
Meritum

przystąpienie tego wykonawcy do postępowania jest nieskuteczne. Zgłoszenie przystąpienia nie zostało wniesione w sposób przewidziany przepisem § 4 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą. Zgodnie z tym przepisem pisma w postępowaniu odwoławczym w postaci elektronicznej wnoszone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art. 508 ust....

KIO 2854/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Moskorzew
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 2806/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Zawoja
Meritum

Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie wniósł o uwzględnienie przez izbę odwołania w całości. Stanowisko zamawiającego oznaczało zatem, że zgadza się z zarzutami przedstawionymi w odwołaniu w całości. Przystępujący w wyznaczonym terminie nie złożył oświadczenia o wniesieniu sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego zarzutów odwołania....

KIO 2761/25

12.08.2025 wyrok
oddalone
TAURON Ekoenergia sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił Aquastan sp....

KIO 2704/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....

KIO 2818/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, w trybie przetargu nieograniczonego na organizacja spotkań zespołów, konferencji, seminariów szkoleniowych, warsztatów eksperckich i szkoleń dofinansowanych ze środków UE (nr postępowania: 41/1.3.10/25/SZP/U), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 13.06.2025, 2025/BZP 00278750/01, wobec czynności badania, oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej, wniesione zostało 07.07.2025 r....

KIO 2872/25

12.08.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim
Meritum

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ‎ Aleje Grunwaldzkie 1, 22-600 Tomaszów Lubelski, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Przebudowa budynku szpitalnego z adaptacją pomieszczeń I piętra na potrzeby zakładu opiekuńczo leczniczego”, nr referencyjny: SZZ.251.24.2025.K. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 18 kwietnia 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00198711....

KIO 2737/25

12.08.2025 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

W ramach uzasadnienia zarzutów dotyczących oferty Wykonawc y PBDiM Odwołujący przedstawił następujące (główne) argumenty: Zamawiający w wezwaniu żądał wprost przedstawienia stawki za roboczogodzinę przyjętą do kalkulacji ceny ofert wraz z uwzględnieniem kosztów pracodawcy i przytoczył treść art. 224 ust. 3 pkt 4) ustawy Pzp. W ramach wyjaśnień Wykonawca PBDiM wskazał, że do kalkulacji cen przyjął stawkę roboczogodziny wynoszącą 32,12 zł....