Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 2950/25

14.08.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 17 lipca 2025 r. przez wykonawcę ERBUD Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej: „Odwołujący”) wobec czynności ukształtowania przez zamawiającego (Szpital Specjalistyczny im. L.R. w Krakowie sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie) projektu umowy - w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn....

KIO 2922/25

14.08.2025 postanowienie
umorzone
GMINA ŻAGAŃ O STATUSIE MIEJSKIM
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku przystąpienia, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykon...

KIO 2874/25

14.08.2025 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi
Meritum

unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej powoduje, że dalsze postępowanie stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art. 557 ustawy Pzp i § 9 ust....

KIO 2952/25

14.08.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Opolska
Meritum

Skład orzekający rozpatrując sprawę na podstawie stanu rzeczy ustalonego w toku postępowania odwoławczego (vide art. 552 ustawy pzp), uznaje, że wobec braku przedmiotu zaskarżenia, którym była czynność wyboru oferty, dalsze prowadzenie postępowania odwoławczego stało się bezprzedmiotowe i zbędne. Powyższe wypełnia przesłanki z art. 568 pkt 2 ustawy pzp (Dz. U. z 2024 r. poz....

KIO 2917/25

14.08.2025 postanowienie
umorzone
Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach
Meritum

Odwołanie dotyczy: remont alejek w Parku Górniczym w Tychach. DO 261.10.2025 Ogłoszenie o zamówieniu: BZP. Numer publikacji ogłoszenia 22724-2025; Numer ogłoszenia: 2025/BZP00032070/09/P data publikacji: 17.06.2025. W dniu 7 sierpnia 2025r. odwołujący złożył wniosek o umorzenie postępowania na podstawie art.568 pkt 2 ustawy Pzp w związku z pozytywną oceną złożonych wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny, wyborem jego oferty jako najkorzystniejszej i wezwaniem do zawarcia umowy. W tym stanie rz...

KIO 2642/25

14.08.2025 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego Wrocław
Meritum

założeniu o wymaganiu przez zamawiającego jako warunku: posiadania co najmniej 10 pojazdów, w tym co najmniej 5 posiadających pozwolenie MSWiA w zakresie pojazdu uprzywilejowanego oraz wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą na terenie miasta Wrocławia lub województwa dolnośląskiego. Izba ustaliła, że: 1....

KIO 2808/25

14.08.2025 wyrok
uwzględnione
Powiat Sokólski, Zarząd Powiatu Sokólskiego.
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako „Ustawa”. Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w tym swz, złożone oferty złożone na część nr 1 zamówienia....

KIO 2679/25

14.08.2025 wyrok
oddalone
Gmina Rzeczenica
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę ‎ w postępowaniu i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia....

KIO 2949/25

14.08.2025 postanowienie
umorzone
TAURON Dystrybucja S.A.
Meritum

Zamawiający - TAURON Dystrybucja S.A. z siedzibą w Krakowie, zwany dalej „Zamawiającym” - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na usługę wycinania drzew pod nazwą: „Wykonanie usługi wycinki i przycinki drzewostanu znajdującego się wokół linii elektroenergetycznych nN ‎ na obszarze działania TAURON Dystrybucja S.A. – Oddział w Wałbrzychu, Opolu, Częstochowie, Będzinie i Tarnowie”....

KIO 2753/25

14.08.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Jana Jonstona w Lesznie
Meritum

Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art....