Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

20 orzeczeń w bazie

KIO 3396/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego Serwis pogwarancyjny serwerów Mainframe z16 wraz z Stacjami TKE ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Eurpejskiej z 30 lipca 2025 r. nr 2025/S 144-498404. 11 sierpnia 2025 r. wykonawca 1Centrum Udostępniania Dokumentów spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Farbiarska 7A wniósł odwołanie przez pełnomocnika działającego w oparciu o pełnomocnictwo z 11 sierpnia 2025 r....

KIO 3025/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.
Meritum

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Oficerska 16A, 10-218 Olsztyn, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Zwiększenie dostępności usług publicznych oraz bezpieczeństwa świadczenia e-usług w PWiK Sp. z o.o....

KIO 3350/25 | KIO 3392/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Łódzkie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi
Meritum

Odpowiednio 8 sierpnia 2025 r. G & P Team sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi i D.S. „SZADEK” z Łodzi oraz 11 sierpnia 2025 r Sandfield sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie {dalej łącznie lub z osobna: „Odwołujący”} wnieśli odwołania od wyboru jako najkorzystniejszej, odpowiednio w częściach 1.1. i 1.2. oraz w części 5.1. oferty złożonej przez LuKpol K.Ł....

KIO 3447/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych
Meritum

Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa aparatów telefonicznych i przystawek do aparatów telefonicznych”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 202 4 r. poz. 1320 ze zm. ) , zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 3083/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Szpital w Puszczykowie im. Prof. S.T. Dąbrowskiego S.A.
Meritum

W dniu 12 września 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie o wycofaniu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 3300/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Białystok
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego przystąpienie 12 sierpnia 2025 r. zgłosił wykonawca Linter Energia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Rzeszowie. Z informacji przekazanej przez zamawiającego 2 września 2025 r....

KIO 3487/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie
Meritum

Zamawiający Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, ul. T. Boya Żeleńskiego 19a, 35-105 Rzeszów, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, ‎ pn....

KIO 3473/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Akademia im. Jakuba z Paradyża
Meritum

Akademia im. Jakuba z Paradyża z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa budynku dydaktyczno – administracyjnego w formule zaprojektuj i wybuduj”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 3479/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Świnoujście
Meritum

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej stwierdził, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz prawidłowo uiszczono od niego wpis, tj. przed upływem terminu do wniesienia odwołania oraz w należnej wysokości. Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego odwołania w całości, mając na uwadze, że do postępowania żaden wykonawca nie zgłosił przystąpienia, postępowanie podlega umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 1 PZP....

KIO 3374/25

16.09.2025 wyrok
uwzględnione
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....