Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 3746/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

ZER uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy. Ponieważ zaistniała sytuacja opisana w hipotezie przepisu art. 522 ust. 1 ustawy Pzp, Izba zobligowana jest do umorzenia postępowania odwoławczego w tej sprawie bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. Z tych względów – działając na podstawie art. 568 pkt 3 ustawy Pzp – Izba umorzyła postępowanie odwoławcze. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art....

KIO 3788/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białej Podlaskiej , dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn. „Przebudowa i rozbudowa kwatery nr II składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Białej Podlaskiej. ETAP II.” . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 3727/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher
Meritum

Izba uznała przystąpienie wykonawcy L.P. sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu do postępowania odwoławczego za nieskuteczne. Zgodnie z §4 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz. 2453) pisma w postępowaniu odwoławczym w postaci elektronicznej wnoszone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art. 508 ust....

KIO 3906/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Stalowa Wola
Meritum

Gmina Stalowa Wola w imieniu i na rzecz której działa Centralny Zamawiający - Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych , dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa i wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym na potrzeby transportu zbiorowego na obszarze Miasta Stalowa Wola wraz z wykonaniem robót budowlanych związanych z rozbudową istniejącej infrastruktury – część II doposażenie i...

KIO 3617/25

08.10.2025 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 3690/25

08.10.2025 wyrok
uwzględnione
Kociewskie Centrum Zdrowia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

wyrażone w wyroku z dnia 20 sierpnia 2021 r. (KIO 2249/21) gdzie wskazano, że to wyłącznie na podstawie złożonych wyjaśnień zamawiający dokonuje oceny czy oferta zawiera rażąco niską cenę lub koszt, czy też rażąco niskie ich istotne części składowe. Tymczasem zamawiający w odpowiedzi na odwołanie powołuje się na Wykaz osób złożony przez przystępującego w dniu 29 lipca 2025 r. (tj....

KIO 3694/25

08.10.2025 wyrok
oddalone
Województwo Zachodniopomorskie, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 3950/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Łódzkie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 zdanie pierwsze Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. Zgodnie z art....

KIO 3791/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Infrastruktury
Meritum

W dniu 9 września 2025 r. zamawiający zamieścił na Platformie e-Zamówienia kopię odwołania wraz z wezwaniem wykonawców do przystąpienia do postępowania. W dniu 10 września 2025 roku wykonawca Marine Technology Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdyni , zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. Izba ustaliła, że zgłoszenie przystąpienia ww. wykonawcy spełnia wymagania określone w art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Pzp....

KIO 3770/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach
Meritum

Zamawiający – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Wykonanie archeologicznych badań wykopaliskowych na trasie planowanej do budowy drogi ekspresowej S74 wraz z opracowaniem wyników badań z podziałem na dwie części: Część I – Archeologiczne badania wykopaliskowe wraz z opracowaniem wyników badań na trasie planowanej inwestycji pn....