Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

20 orzeczeń w bazie

KIO 3956/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej z/s w Tomaszowie Lubelskim
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu w związku z art. 522 ust.1 ustawy Pzp. W myśl wskazanego art. 522 ust. 1 Pzp: „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie ż...

KIO 3650/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Obsługi Administracji Rządowej
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 3624/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie Odwołujący w piśmie z dnia 8 października 2025 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie wniesione w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 4016/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 3757/25

10.10.2025 wyrok
oddalone
Gmina Nozdrzec
Meritum

Zgodnie z rozdziałem IV ust. 2 specyfikacji warunków zamówienia (dalej jako: „SWZ”) przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia i pomocy dydaktycznych dla oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Nozdrzec mająca na celu przede wszystkim zwiększenie dostępności oddziałów dla dzieci ze specjalnymi potrzebami....

KIO 3570/25

10.10.2025 wyrok
uwzględnione
PKP Intercity S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący wykazał przesłanki skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił M.F....

KIO 4008/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Zamawiający Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gliwicach prowadzi ramach postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zabudowa zespołu pompy ciepła, wykorzystującego ciepło odpadowe ścieków komunalnych Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach”, realizowanego w ramach zadania Budowa efektywnego systemu ciepłowniczego wykorzystującego OZE wraz z magazynem ciepła PEC – Gliwice Sp....

KIO 3881/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
2. Wojskowy Oddział Gospodarczy we Wrocławiu
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 3899/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlegało umorzeniu na podstawie art. art. 568 pkt 2 Pzp. Izba zważyła, że z treści odwołania z dnia 15 września 2025 r. wynika jednoznacznie, że zgodnie z oświadczeniem Odwołującego zawartym w odwołaniu, Odwołujący wniósł odwołanie wobec czynności odrzucenia oferty Odwołującego z dnia 09 września 2025 r. oraz wobec odtajnienia informacji zastrzeżonych przez Odwołującego w ofercie z dnia 04 września 2025 r....

KIO 3921/25

10.10.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Meritum

Zamawiający – Szpital Uniwersytecki w Krakowie, ul. Kopernika 36, 31-501 Kraków, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zaprojektowanie i budowa parkingu wielopoziomowego uzupełniającego Nową Siedzibę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie”, numer referencyjny: DFP.271.91.2025.AB. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 15.05.2025 r., nr 93/2025 313163-2025....