Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 3748/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Meritum

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie z siedzibą w Olsztynie (dalej: „Zamawiający” lub „UWM”) prowadzi na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm., dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji pod nazwą: „Konserwacja i serwis urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach USK-UWM w Olsztynie w latach 2025-2027” (Numer referencyjny: 265/202...

KIO 3866/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, w trybie przetargu nieograniczonego na zakup pojazdów samochodowych oznakowanych segmentu C combi i SUV na potrzeby jednostek terenowych całego kraju (nr postępowania: ZP-2380-246/2025), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 13.06.2025 r., OJ S 112/2025 382059-2025, wobec czynności oceny ofert, w tym odrzucenia oferty i wyboru oferty najkorzystniejszej na zadania 5-8, wniesione zostało 12.09.20...

KIO 4045/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w związku z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 3777/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, w imieniu których działa Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego
Meritum

Skarb Państwa - jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, w imieniu których działa - Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego ( dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) pn....

KIO 3918/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Główny Urząd Miar w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Główny Urząd Miar w Warszawie – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Rozbudowa platformy wirtualizacyjnej wraz z konfiguracją, w tym dostawa węzłów klastra HA oraz licencji na oprogramowanie . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 4 września 2025 r. pod numerem 577064-2025. Wykonawca IT Solution Factor Sp....

KIO 4118/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
4 Regionalna Baza Logistyczna we Wrocławiu
Meritum

: W dniu 30 września 2025 roku zamawiający przekazał informację o wniesieniu odwołania wraz z jego kopią wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu za pośrednictwem Platformy zakupowej. Żaden z wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 3 października 2025 r. odwołujący złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości....

KIO 3662/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Meritum

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z siedzibą w Gdańsku (dalej jako Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (dalej PZP) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu komputerowego dla UCK, numer sprawy: 231/PN/2025 Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 19 sierpnia 2025 r....

KIO 3755/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Stołeczna Policji
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 3785/25

16.10.2025 wyrok
oddalone
Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 3932/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Łódź - Urząd Miasta Łodzi
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....