Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

21 orzeczeń w bazie

KIO 3827/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Suchej
Meritum

Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku sprzeciwu Przystępującego co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 3936/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze Spółka Akcyjna
Meritum

brak jest substratu zaskarżenia w sprawie o sygnaturze akt KIO 3936/25, ponieważ wszystkie dokumenty objęte odwołaniem o sygn. akt KIO 3936/25 stały się już jawne. Wobec powyższego, w ocenie składu orzekającego, postępowanie odwoławcze stało się zbędne – przedmiot zaskarżenia przestał istnieć. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp wydała postanowienie, w którym umorzyła postępowanie odwoławcze....

KIO 4200/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

w okolicznościach przedmiotowej sprawy nie budziło wątpliwości, że ‎ w związku z dokonaną czynnością zamawiającego, polegającą na unieważnieniu postepowania, zastosowanie znalazł art. 568 pkt 2 Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 4066/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
AMW SINEVIA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne ‎ i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie ‎ z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia ‎ i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 4062/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Bialskie Wodociągi i Kanalizację „WOD-KAN” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

w okolicznościach przedmiotowej sprawy nie budziło wątpliwości, że ‎ w związku z dokonaną czynnością zamawiającego, polegającą na unieważnieniu postepowania, zastosowanie znalazł art. 568 pkt 2 Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 4181/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Kopalnia Soli „Wieliczka” Spółka Akcyjna
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w związku z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 3851/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze S.A.
Meritum

Polskie Porty Lotnicze S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie, którego przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowej dla „Przebudowy, rozbudowy terminala oraz przebudowy i rozbudowy układu drogowego w oparciu o kompleksową analizę przepustowości Lotniska Chopina w Warszawie”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 27 czerwca 2025 r....

KIO 3964/25

22.10.2025 wyrok
uwzględnione
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego p.n.: „Wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją projektu pn. „Modernizacja infrastruktury Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”- postępowanie powtórzone, znak sprawy: TP-U-5/2025/UE....

KIO 3613/25

22.10.2025 wyrok
uwzględnione
Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Oświaty w Sobkowie
Meritum

przy spełnieniu przesłanek materialnych ‎ i możliwości spełnienia przesłanek formalnych pod warunkiem, że Zamawiający wystąpi do organu nadzorującego publiczne placówki oświatowe w Gminie Sobków, Zamawiający ustalił, że na etapie składania ofert obowiązuje podstawowa stawka VAT w wysokości 23%....

KIO 3915/25

22.10.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Wojnicz
Meritum

Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp, do niniejszego postępowania odwoławczego skuteczne przystąpienie po stronie Zamawiającego zgłosił wykonawca M.J., prowadzący działalność gospodarczą pod firmą M.J. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "MIKI" w Krakowie (zwany dalej: „Przystępujący”). W dniu 09 października 2025 r....